Anasayfa / Anasayfa / Arhavi’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Millî Birlik Günü Etkinlikleri Yapıldı

Arhavi’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Millî Birlik Günü Etkinlikleri Yapıldı

15 Temmuz darbe teşebbüsünün, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket ederek, bu şuurun canlı tutulması amacıyla Cumhurbaşkanlığımızın talimatları ve himayeleriyle 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz Pazartesi günü saat 21.00’da kamu kurumları, siyasî partiler, sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla Arhavi Gösteri Merkezinde etkinlik düzenlendi.

15 Temmuz programında genciyle yaşlısıyla tüm Arhavi halkı vatan, millet, devlet ve bayrak sevgisini coşkuyla ortaya koydu. Etkinlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını tüm halkımızla birlikte takip edildi. Programa saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından İlçe Müftülüğü din görevlilerince Kur’an-ı Kerim ve dua okunmasıyla devam edildi. 15 Temmuz sinevizyon gösterimi, günün anlam ve önemine dair konuşmalar ve şiirler, Arhavili Gazilerimizin kürsüye davet edilmeleri, Kaymakamımızın geceye katılabilen gazilerimizi tebrikleri; Gazimiz Ahmet Baykal’a plaketlerinin takdimi ve konuşmalarının ardından,15 Temmuz gecesi yaşanan olayları konu alan serginin gezilmesi ile 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı saat 00.13’de tüm camilerimizde sela okunarak program tamamlandı.

Arhavi Kaymakamlığınca yapılan açıklamada; “15 Temmuz 2016’da vatan, hürriyet, istiklâl ve bayrak uğrunda hiç tereddüt etmeden canını feda eden 251 şehidimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, tüm gazilerimize sağlıklı, hayırlı ömürler temenni ediyoruz. Allah bu millete bir daha öyle kötü günler yaşatmasın.” İfadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir