Arhavi’de Eğitimci Yazar Emine Hekimoğlu Kitabını İmzaladı

Eğitimci yazar Emine Hekimoğlu’ndan kız çocuklarının eğitimine farkındalık için söyleşi ve imza günü

Eğitimci yazar Emine Hekimoğlu’ndan kız çocuklarının eğitimine farkındalık için söyleşi ve imza günü. Yaptığı çalışmalar ve eğitim adına yaptığı mücadelerle tanınan eğitimci yazar Emine Hekimoğlu bu defa da Arhavi Koleji’ndeydi.

Emine Hekimoğlu 25 yıllık meslek yaşamındaki öğrencilerle anılarını, uzman kişilerin görüşlerini,  mesleki denemelerini paylaştığı, okuyanların bir yerlerde kendini anlatan hikâyeleri bulduğu ve aynı duyguları hissettiği, öğrencileri öğretmen sevgisiyle coşturan,öğretmenlere de rehber olan “Onlarsız Onlarlayım” Anı ve Deneme kitabıyla söyleşiye katıldı.

Hekimoğlu katıldığı söyleşide 4. Baskısıyla da oldukça ilgi gören kitabıyla Arhavi Koleji öğrencileriyle bir araya geldi.Öğrencilerin meraklı sorularıyla kitabın içeriğini, neden, niçin ve nasıl yazdığını, kendisine manevi olarak neler kattığını, eğitim adına maddi manevineler yaptığını açıkladı. Hekimoğlu öğretmen olmasının da verdiği formasyonla öğrencilerle sıkı bir diyalog kurdu. Son yıllarda artan kadın cinayetlerine, çocuk gelinlerine, okuyamayan kız çocuklarına da değinen Emine Hekimoğlu kitabının 3. ve 4.baskısının gelirlerini okuyamayan kız çocuklarının eğitimi için kullandığını söyledi.

Özel Arhavi Koleji müdürü Ahmet Kavaz etkinliğin öğrencilere farklı bir bakış açısı kazandırması yönüyle oldukça değerli olduğunu ifade etti.Özel Arhavi Koleji Türk Dili ve Edebiyatı Zümre başkanı Muhammed Öner Deniz kitabın da, öğretmenin de uygarlığın ışığı olduğu gerçeğinden hareketle Emine Hekimoğlu’nu ağırlamaktan, değerli eserini de tanımaktan hem kendilerinin hem de öğrencilerinin kıvanç duyduğunu, amaçlarının daha çok okuyan ve okuduğunu anlamlandıran nesil yetiştirmek olduğunu ifade etti.

Emine Hekimoğlu söyleşinin sonunda öğrencilere kitabını imzaladı ve toplu resimle son buldu.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Murgul Kaymakamlığına Atanan Kemal Balaban Görevine Başladı

Kastamonu Daday Kaymakamlığı görevinden Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Artvin Murgul Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakamımız Sayın Kemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir