Arhavi’de Kanal Ve Menfezler Temizlenecek

Yukarı Hacılar Mahallesi’nde köprü yükseltme, kanal temizliği ve menfez genişletme ile yükseltme çalışmaları başlatılacak.

Çalışmalar DSİ 26. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülecek

Son yıllarda bölgede meydana gelen yağış rejimlerindeki değişiklik ve buna bağlı sel, heyelan, taşkın gibi doğal afetler nedeni ile ilçede yaşanan sorunları gidermek adına çalışmalar tekrar başlatılıyor. Devlet Su İşleri 26. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ihale sonucunda Yukarı Hacılar Mahallesi’nde köprü yükseltme, kanal temizleme ve menfez genişletme ile yükseltme çalışmaları start alacak. Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, DSİ yetkilileri, Yukarı Hacılar Mahallesi Muhtarı Sedat Şermet ve yüklenici firma yetkilileri bölgede incelemelerde bulundu.

Geçtiğimiz aylarda Boğaziçi Mahallesi Kuyu Mevki bölgesindeki derenin akarsu rejiminin sağlıklı bir şekilde akışını engelleyen sıkıntının giderilmesi için gerçekleştirilen dere için ıslah ve betonlama çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Hekimoğlu, söz konusu bölgesinin tamamlanmasının ardından Yukarı Hacılar Mahallesi’ne geçildiğini dile getirdi. Başkan Hekimoğlu; “Geçmiş yıllarda yaşanan yoğun yağışlar neticesindeki afet nedeniyle sel ve su baskınları oluşmuş çevredeki evler ve tarım arazileri büyük zarar görmüştü. Bu sorunun ortadan kaldırılması ve oluşabilecek herhangi bir taşkın olayının önlenmesi adına gerçekleştirilecek olan çalışmalar en kısa zamanda başlatılacak. Her iki çalışmanın da ilçe halkına şimdiden hayırlı uğurlu olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

GÜLDEN KARABUDAK HAYRETTİN KARACA’YI ÖLÜMÜNÜN 1. YILINDA YAZDIĞİ MESAJLA ANDI

Artvin’in, çevrenin, , doğanın, çocukların can dostu Ege”nin mert insanı Gülden Karabudak, TEMA’nın kurucusu Hayrettin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir