Anasayfa / Anasayfa / Arhavi’de Kapisre Deresi Yürüyüş Parkuru Ve Peyzaj Projesi Başladı

Arhavi’de Kapisre Deresi Yürüyüş Parkuru Ve Peyzaj Projesi Başladı

DCIM100MEDIADJI_0013.JPG

Dere Boyunca Perde Beton Ve Devamında Üst Yapı Çevre Düzenlemesi Yapılacak

Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından Boğaziçi Mahallesi Kapisre Deresi bölgesinde perde beton çalışması başlatıldı. Söz konusu bölgede yürütülen çalışmalar ile Kapisre Deresi Yürüyüş Parkuru ve Peyzaj Projesi hayata geçiyor.

Yüklenici firma tarafından ve belediye fen işleri müdürlüğünün koordinesinde başlatılan çalışmalar ile bir yandan yapımı devam eden perde beton çalışması ile Arhavi Derin Deşarj Projesi’nin zarar görmemesi amaçlanırken, diğer yandan da ilçenin önemli projeleri arasında yerini alan Kapisre Deresi Yürüyüş Parkuru ve Peyzaj Projesi’nin de startı verilmiş oldu.

İlçede çok önemli projeleri tek tek hayata geçirmeye devam ettiklerini belirten Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Kapisre Deresi Yürüyüş Parkuru ve Peyzaj Projesi’nin planlandığı gibi başlatıldığını ve tamamlanması ile birlikte ilçenin batı yakası olarak kabul edilen bölgesinin çağa uygun ve modern bir görünüme kavuşacağını dile getirdi.

Çalışmalarla ilgili yetkililerden alınan bilgilere göre, Kapisre Köprüsü arasında süren perde beton çalışmalarının tamamlanmasının ardından projede yer alan yürüyüş alanında eski tahkimatın kaldırılması çalışması, yerine perde beton duvar çalışması ve devamında üst yapı çevre düzenlemesi çalışması başlatılacak.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir