Arhavi’den Afrika – Gambiya Köyüne İçme Suyu Hayratı

Sen de Gel Derneği “ sponsorluğunda merhum Ali Şakir Çarmıklı adına Bir Afrika ülkesi olan Gambiya’nın Basse Bölgesindeki Suma Kunda köyünde bir su kuyusu hayratı gerçekleştirildi..

Ulusal ve uluslararası alanda sınır tanımaksızın, sosyal ve ekonomik alanda nitelikli ve sürdürülebilir gelişimi sağlamak amacıyla yoksullukla mücadele ederek, istihdam yaratarak, kadınların ve gençlerin gelişimine yönelik projeler üreten ve bu projeleri gerçekleştiren “Sen de Gel Derneği “ sponsorluğunda merhum Ali Şakir Çarmıklı adına Bir Afrika ülkesi olan Gambiya’nın Basse Bölgesindeki Suma Kunda köyünde bir su kuyusu hayratı gerçekleştirildi.

Su kuyusunun açılışında merhum Ali Şakir Çarmıklı ’nın kardeşi Metin Çarmıklı‘da bulundu. Metin Çarmıklı verdiği demeçte; Ağabeyinin bir vasiyeti olduğunu söyledi. Çarmıklı açıklamasında; “ Daha önceleri bu bölgede yaşayan dünyanın en fakir insanların su konusunda da ne kadar aç olduğunu gördüğünü söyleyerek , su kaynağı olan bir coğrafyada bir hayrat yapmaktansa gerçekten suya ihtiyacı olan, su kaynağının en kıt olduğu  dünya insanlarına bir hayrat yapmak istedik. Ağabeyim de hayata iken bunu söylerdi hep. Bu konuda Sende Gel Derneği ile irtibat kurduk ve projelendirip hayata geçirdik.

Memleketim Arhavi’de su kaynakları yeterince mevcut fakat insanlarımız bu kaynaklara ne kadar sahip çıkıyor tartışılır. Burada , Afrika da suyun değerini daha iyi anlıyor insan.. Dünya insanlarını bir nebze mutlu etmek gerçekten çok güzel bir şey.. Ağabeyimin adını Afrika’nın bir köyünde görmekten de ayrıca mutluyuz” dedi.

Sen de Gel Derneği “ sponsorluğunda merhum Ali Şakir Çarmıklı adına Bir Afrika ülkesi olan Gambiya’nın Basse Bölgesindeki Suma Kunda köyünde bir su kuyusu hayratı tam isabet bir hayrat olduğunu kuyuya gösterilen ilgiden görüldü. Su kuyusunun mutluluğunu yaşayan bölge halkı hayrat sahibine teşekkürlerini sundular.

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

Doğu Karadeniz Yeşil Kalsın, Dereler Çamur Akmasın

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Artvin’in Arhavi ilçesinde bulunan Kamilet Vadisi’nde yapılan hidroelektrik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir