Anasayfa / Anasayfa / Artrium Alışveriş Merkezi  Artvin’in Yarım Asırı Deviren Çiftlilerini Ağırladı

Artrium Alışveriş Merkezi  Artvin’in Yarım Asırı Deviren Çiftlilerini Ağırladı

Artvin’in en uzun süre evli kalan çiftleri 14 Şubat’ta  Artrium’da Buluştu

Artrium Alışveriş Merkezi, 14 Şubat Dünya Sevgililer Günü’nde Artvin’in en uzun süre evli kalan çiftlerini düzenlenen akşam yemeğinde bir araya getirildi.

ArtriumAlışveriş Merkezi birbirinden anlamlı organizasyonlara ev sahipliği yaparak vatandaşların memnuniyetini kazanmaya devam ediyor. ArtriumAlışveriş Merkezi yöneticileri “14 Şubat Dünya Sevgililer Günü” nedeniyle Artvin’in en uzun süre evli kalan çiftlerini araştırarak günün anlam ve önemine uygun bir  konseptle10 çifte düzenledikleri yemek organizasyonu düzenlediler.

Evliliklerinde yarım asırı deviren çiftleri Chicken World’de akşam yemeği  organizasyonunda bir araya getiren Alışveriş Merkezi yöneticileri Nedime-Baki Sezgin,  Şehrinaz-Hacı Hasan  Yalçınkaya, İnci Hikmet Odabaş, Gülender Ata Atan, Şermin Tuncer Sezgin, Reyhan Uğur Bekçi, Fatma Bahri Özer, Pervin Tahsin Arslan,9- Fatma Bahri Özer,Emine İdris Küçükyıldız çiftlerini ağırladı.

Unutulmayacak anların yaşandığı geceye katılan en kıdemli evli çift Nedime-Baki Sezgin Çifti ise, “Çok güzel bir etkinlik. Gerçekten çok mutlu olduk. Biz 60 yıllık evliyiz.  Sevgiyle, saygıyla bir birimize değer vererek bugünlere geldik. Ne yaparsanız yapın.  Önce yapacağınız işi sevmek zorundasınız. Hele evlilik gibi son derece önemli olan bir müesseseyi ancak ve yalnızca sevgiyle kurabilirsiniz. BU müessesenin çimentosu da harcı da demiri de çatısı da  döşemeside sevgiden yapılıyor. Biraz malzemeden çalmaya kalkışırsanız yapı arızalı olur. Gençlere tavsiyemiz, samimi olun. Sevgiden emin olun. Birbirinizi kırmayın. Asla pişman olacağınız sözü söylemeyin. Saygı olmadan sevgi de olmaz. Bunlar birbirine bağlı zincir halkaları gibidir” şeklinde açıklama yaptılar.

ArtriumAlışveriş Merkezi yöneticileri ilk defa yapılan etkinlik nedeniyle katılan çiftlerden teşekkür aldıklarını belirterek; “Artrium olarak bu yıl 14 Şubat Sevgiler Günü” nedeniyle farklı bir etkinlik düşündük. En kıdemli  10 çifti ağırladık. 60’ın üzerinde başvuru oldu. En kıdemlilerden aşağıya doğru eleyerek 10 çiftimizi belirledik. İnanın biz de çok mutlu olduk, duygulandık. 60 yıllık evli Nedime Ve Baki Sezgin çifti bu yılın en kıdemli çiftimizdi.  En genç evliler 43 yıllıktı. Hepsi  çok şık giyinmişlerdi. Masalarına çiçekler kondu. Canlı müzik eşliğinde dans ettiler. Sohbet ettiler.  Aslında sosyal, sanatsal  ve kültürel etkinliklerin daha sık aralıklarla farklı düşüncülerle bundan sonra da yapılması için  çalışma yapacağız. Bu yıl sevgiyi yüreklerinde yaşatarak örnek olmuş çok kıymetli 10 çiftimizi ağırlamanın mutluluğunu yaşadık. Onlara sağlıklı uzun, mutlu bir yaşam diliyoruz. Gelecek yıl yine  bu etkinliğimizi yapacağız. Geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Artvin ARTRİUM olarak Artvin halkına bize gösterdikleri ilgiden  dolayı çok  teşekkür ediyoruz.”ifadelerini kullandılar.

Öte yandan organizasyona katılan çiftler akşam yemeğinden sonra Ömer Efendi’de müzik eşliğinde dans ederek 14 şubat Sevgililer Gününde unutulmayacak anlar yaşadılar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir