ARTSO 8 Mart Kadınlar Günü Kapsamında Kadın Esnaflarını Ziyaret Etti

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel ve yönetim Kurulu Üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında kadın esnafları ziyaret ederek kırmızı karanfil dağıttı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında il merkezinde bulunan kadın esnafları ziyaret eden Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel ve yönetimi kadın esnafların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlayarak kırmızı karanfil takdim etti.

Oda Başkanı Özel,   8 Mart’ın kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın kaldırılması ve hayatın her alanında yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik önerilerinin güçlü bir şekilde dile getirildiği gün olarak kabul edildiğini belirtti.

Toplumun temel taşı olan ailenin mimarlarının kadınlar olduğunu ifade eden  Özel, “Fedakârlığı, sevecenliği, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sunan kadınlarımızı, ekonomik faaliyetler başta olmak üzere hayatın her alanında etkin bir şekilde görmek sevindiricidir” dedi.

Özel, “Medeni Kanun’un kabulü ve 1934 yılında seçme-seçilme hakkının birçok ülkeden önce tanınmasıyla, ülkemizde kadına verilen değer ortaya konulmuştur. Günümüzde kadınlar her alanda söz sahibidir ve başarılarını iş hayatında da göstermektedirler” diye konuştu.

Başkan Özel, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: “Kadınlarımıza ne kadar çok fırsat sunabilir, pozitif ayrımcılığı en iyi şekilde uygulayabilirsek, millet olarak o oranda güç kazanırız. Kadınlara yönelik ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet içeren uygulamalar sona erdirilebildiğinde, geleceğe daha da güvenle bakabiliriz. Bunu tam anlamıyla sağlamak için de toplumun tüm kesimlerinin katkı sağlaması gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, kadınlarımızın  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum.”

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir