Artvin Basının Duayen İsmi Cevdet Ağduman Ebediyete Uğurlandı

Türkiye’nin en yükseği olacak Yusufeli Barajı’nın suları altında kalacak Yusufeli ilçesinin taşınacağı yeni yerleşim yerinde ilk cenaze defin işlemi gerçekleştirildi

Artvin’in Yusufeli İlçesinde vefat eden Cevdet Ağduman (58) Yusufeli Barajı’nın suları altında kalacak Yusufeli ilçesinin taşınacağı yeni yerleşim yerinde toprağa verildi.

Yakalandığı hastalık nedeniyle tedavi gördüğü Atatürk Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybeden Ağduman için tören ilçede tören düzenlendi.

Ağduman’ın cenazesi imtiyaz sahibi olduğu Yusufeli Haber Gazetesi’nin önüne getirilerek burada vatandaşlardan helallik alındı.

Cenaze daha sonra buradan Yusufeli yeni yerleşim yeri mezarlığına götürülerek burada yeni tip koronavirüs tedbirlerine uygun olarak kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

Cenaze namazına, Ağduman’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yusufeli İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazı öncesi konuşan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Cevdet Ağduman’ın hem kişiliği hem de gazeteciliği ile ilçeye önemli değerler kattığını söyledi.

Ağduman’ın ilçede iz bırakan bir insan olduğunu kaydeden Aytekin, “İlk defa yeni yerleşim yerinin mezarlığına bir cenaze defnedeceğiz. Cevdet abinin vasiyeti bu yöndeydi. Bu Cevdet abinin yeni Yusufeli ilçesine ne kadar değer verdiğinin bir göstergesi. Yeni Yusufeli ilk ona nasip oldu. Allah nur içinde yatırsın, ailesine de sabırlar diliyorum”. dedi.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk da Cevdet Ağduman gibi bir değeri kaybetmenin Üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek Ağduman’ın ailesi, yakınları ve basın camiasına baş sağlığı diledi.

AVBM

Ayrıca Kontrol Edin

2021 yılının planlaması yapıldı

Orman Bölge Müdürlüğü’nde 2020‘nin değerlendirilmesi, 2021 yılı hedefleri toplantısı yapıldı. Orman Bölge Müdürü Dr.Mimar Sinan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir