Artvin Belediyesi Burada Ne Yapıyor?

Artvin Kadir Topbaş Bulvarı ile İsmet Acar Bulvarı’nı birleştiren yolda Belediye Binasının tam karşısında Artvin Belediyesi tarafından başlatılan çalışma merak uyandırdı. Yapılan çalışmaya ilişkin bilgiye ulaşılırken, başlatılan çalışmanın Artvin Belediyesi’nin şehir içerisinde araç park sorununu gidermek maksadıyla başlattığı 200 araçlık otopark projesinin temel çalışmaları olduğu ortaya çıktı.

Artvin Belediyesi şehir içerisinde yaşanan araç park sorununu gidermek için düğmeye bastı. Başkan Mehmet Kocatepe’nin önemli projelerinden biri olan şehir içerisindeki araç park sorununu çözme çalışmaları çerçevesinde yapılacak otoparklardan ilkinin İsmet Acar ile Dr. Kadir Topbaş Bulvarı’nı Cumhuriyet Caddesi’nin giriş noktasında yaklaşık bir dönüm arazi üzerinde inşa edilecek otopark olacağı öğrenildi. Artvin Belediyesi tarafından Belediye’nin karşısında Cumhuriyet Caddesi’nin giriş kısmında başlatılan çalışma büyük merak uyandırmıştı. Çalışmanın ne amaçla yapıldığı ve arazi açılan noktaya ne kurulacağı noktasında vatandaşlarca oluşturulan merak giderildi. Artvin Belediyesi’nden edinilen bilgiye göre bu noktada başlatılan çalışmanın 200 araçlık otopark projesine ait olduğu ortaya çıktı. Bilindiği üzere şehir merkezinde araç park sorunu ciddi sıkıntı haline dönüşürken vatandaşlar araçlarını park etmek için park alanları arıyorlardı. Bu sorunu kökten çözmek için şehrin belirli noktalarına yeni otoparklar yapma noktasında proje üretmeye çalışan Başkan Mehmet Kocatepe ve ekibi ilk projeyi devreye sokmak için çalışmalara başladı. Cumhuriyet Caddesi’nin hemen girişinde Artvin Belediyesi’nin karşısında bulunan noktada arazi oluşturma çalışmaları başlatılırken, edinilen bilgiye göre bu noktada yaklaşık 1 dönümlük arazi ortaya çıkarılacak. Çıkartılan bu arazi üzerine hazırlanmakta olan proje ile birlikte yaklaşık 200 aracın park edilebileceği yeni bir otopark şehre kazandırılmış olacak. Arazinin ortaya çıkarılması ve projenin teknik detaylarının kısa sürede belirlenmesi ile birlikte önümüzdeki günlerde otopark çalışmalarının da başlayacağı belirtilirken otoparkın tamamlanması ile birlikte bu otoparkta 200 aracın park yapabileceği ve şehir içerisindeki park sorununun önemli bir bölümünün de bu şekilde çözüleceği ifade ediliyor.

Merkez Cami ve Atapark Civarındaki Trafik ve Otopark Sorununa Çözüm Üretiliyor

Artvin Şehir Merkezi’nde özellikle Merkez Cami ve Atapark civarındaki trafik ve otopark sorununa Artvin Belediyesi çözüm getiriyor. Artvin Belediyesi tarafından yapımına başlanan Dr. Kadir Topbaş Bulvarı ile Cumhuriyet Caddesi’nin birleştiği noktadaki otopark projesi ile birlikte artık Merkez cami ve Atapark civarındaki trafik ve otopark sorunu böylelikle çözüm bulmuş olacak.

Başkan Kocatepe: Otopark Sorununa Çözüm Getiriyoruz

Konuyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, göreve geldikleri günden bu yana şehrin alt ve üst yapı alanındaki ihtiyaçlarını belirleyerek bu ihtiyaçları bir bir çözdüklerini ifade ederek şimdi de otopark sorununa çözüm üretmeye başladıklarını belirtti. Başkan Kocatepe açıklamasında; “ Şehir merkezinde otopark sorununun yaşandığını bilmekteyiz. Bu noktada da göreve geldiğimiz günden bu yana projelendirme çalışmalarımız var idi. Bugüne kadar gecikmemizin nedeni daha öncelikli yapmamız gereken önemli çalışmaların olmasıydı. Bildiğiniz üzere Dr. Kadir Topbaş Bulvarı ile birlikte Çarşı Merkeze yeni bir giriş yolu kazandırmıştık. Bu ve benzeri yeni yol çalışmalarıyla birlikte ortaya çıkan yeni imkanları da farklı alanlarda yatırım planlama ve projelendirme imkanlarına sahip olduk. İşte bu yeni kazanımlarımızdan biri de Dr. Kadir Topbaş Bulvarı’nın Cumhuriyet Caddesi’ne birleştiği noktada yaptığımız yolun hemen arkasında otopark yapabileceğimiz bir alanın ortaya çıkmasıdır. Buraya 200 araçlık güzel ve modern bir otopark projelendirme çalışmalarına başladık. Böylelikle Merkez Cami ve Atapark civarındaki trafik ve otopark sorununu da çözüm bulmuş olacağız. Şuan araziyi ortaya çıkarıyoruz. Yaklaşık 1 dönümlük bir arazi ortaya çıkaracağız ve buna göre de kısa sürede projeyi hazırlayarak şehrimize yakışır modern otoparklardan birine böylelikle sahip olacağız. Bu bizim otopark projelerimizden sadece biri. Diğer otopark projelerimiz ile ilgili de hazırlıklarımızı gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki günlerde bu projelere ilişkinde bilgilendirmede bulunacağız. Şehrimizin sorunlarını bir bir çözme noktasındaki irademiz ve çalışmalarımız sürmektedir. Artvin’deki değişim ve dönüşüm devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir