Anasayfa / Anasayfa / Artvin Belediyesi Yol Genişleme Çalışmalarına Devam Ediyor

Artvin Belediyesi Yol Genişleme Çalışmalarına Devam Ediyor

Artvin Belediyesi Burada Ne Yapıyor?

Artvin Belediyesi tarafından Kadir Topbaş Bulvarı’ndan Şehir Merkezi’ne gelen yolun Cumhuriyet Caddesi birleşme noktasında yapılan çalışmalar büyük merak uyandırdı. Artvin Belediyesi’nce bu noktada yapılan çalışmanın Berta Durağından Çağal sokağa bağlantı yolu açılma çalışması olduğu öğrenildi.

Artvin Belediyesi tarafından Kadir Topbaş Bulvarı’ndan Şehir Merkezi’ne gelen yolun Cumhuriyet Caddesi birleşme noktasında yapılan çalışmalar büyük merak uyandırdı. Artvin Belediyesi’ne ait iş makineleri ile belediye ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmayı gören vatandaşlar yapılan çalışmanın ne olduğu konusunda bilgi edinmeye çalışırken, belediye kaynaklarından alınan bilgilere göre Çağal sokak ve Türkocağı sokağı Karslıoğlu evinin arkasındaki bağlantı yolunda eğim düşürme çalışmaları olduğu öğrenildi. Yine edilen bilgilere göre Berta Durağından Çağal Sokağa bağlantı yolu açılma çalışmalarının yanı sıra Türk Ocağı Sokağı Karslıoğlu evinin arkasındaki alana bağlantı yolunun eğiminin düşürülmesi, Çağal sokaktan belediye önüne inen yolun genişliğini 7 metreye çıkarma ile Türk Ocağı sokağının tüm altyapısının değiştirilmesi çalışmaları olduğu öğrenildi.

Kısa bir süre önce başlayan çalışmaların bir iki hafta içerisinde tamamlanacağı ve yapılan çalışmaların da şehir içi trafiğinde ciddi oranda rahatlatma sağlayacağı belirtildi. Yapılmakta olan bu çalışma ile birlikte şehrimize bugüne kadar kazandırılan alternatif yollara yeni alternatif yolların da eklenmesi sağlanmış oldu.

Başkan Kocatepe: Şehrimize alternatif yollar kazandırmaya devam ediyoruz

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, konuya ilişkin yaptığı açıklamada göreve geldikleri günden bu yana şehrimize yeni alternatif yollar kazandırma çalışmalarını gerek ana güzergahlarda gerekse de mahalle ve sokaklar arasında devam ettirdiklerini belirterek bahse konu olan güzergahta yapılan çalışmalarında bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalar olduğunu ifade etti. Bu bölgede ikamet eden vatandaşların talepleri doğrultusunda başlatılan çalışmalar ile birlikte bu bölgenin kullanılarak şehir içi trafiğinde de az da olsa bir rahatlama olacağını ve şehir içerisinde alternatif güzergahlar oluşturma noktasında da başarılı bir uygulamaya imza attıklarını söyleyen Başkan Kocatepe, ulaşım noktasındaki çalışmaların ve alternatif yollar oluşturma gayretlerinin de süreceğini sözlerine ekledi. Ç.P.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir