Anasayfa / Anasayfa / ARTVİN BELEDİYESİNDEN BİR MİLLİ ADIM DAHA

ARTVİN BELEDİYESİNDEN BİR MİLLİ ADIM DAHA

Artvin Belediyesi, Türkiye’nin ödeme yöntemi olarak hayata geçen TROY karta geçiş yaptı.

Artvin Belediyesi bünyesinde çalışan tüm personelin kullandıkları Vakıfbank MasterCard ve Visa maaş kartlarını iptal ettirerek Türkiye’nin Ödeme Yöntemi (TROY)’a geçişi için Vakıf Bank ile anlaşma yapıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Vakıfbank Artvin Şube Müdürü Kadir Saydın ile makamında gerçekleştirdi görüşmede TROY kart hakkında detaylı bilgi aldı.

Şube Müdürü Saydın, Vakıfbank, Türkiye’nin Ödeme Yöntemi (TROY) ve Discover Finansal Hizmetler ortak platformuna dâhil olarak bankomatlarını uluslararası işlemlerde kullanıma açtığı TROY kart’ı ilimizde ilk kullanan kurumun Artvin Belediyesi olduğunu belirtti.

Başkan Kocatepe, Türkiye’nin milli duruşuyla  MasterCard ve Visa’ya karşı ülkemizde ki bankalarımızın ortak bir şekilde hayata geçirdiği Türkiye’nin Ödeme Yöntemi TROY kart’a Belediye olarak destek vermek amacıyla kısa süre içerisinde tüm personelin TROY kartı kullanmaya başlayacağını söyledi.

Kocatepe; “Türkiye kendi ödeme sistemi olan TROY ‘a Belediye olarak geçiş yaptık. Bu zamana kadar hep yabancı ülkelerin çıkarmış olduğu MasterCard ve Visa kartı kullanmak zorunda kalarak onlara bir şekilde komisyon ödemiş oluyorduk. Yerli mühendislerimizin ürettiği bu ödeme sistemi ile artık kendi ülkemizin kartını kullanarak yabancı ülkelere komisyon ödemeyeceğiz. Ülkemizin milli duruşu sayesinde Türkiye’de ki bankaların ortak katkıları ile hayata geçen Türkiye’nin Ödeme Yöntemi “TROY” sayesinde artık finansal alanda da milli yerimizi aldık.”dedi.

‘Yerli Malı Yurdun Malı Herkes Onu Kullanmalı’ değimiyle tüm vatandaşlara da çağrıda bulunan Başkan Kocatepe, ülkemizin milli birlik beraberliğine katkı sunmak için ABD ve İsrail menşeyli ürünlerin kullanılmaması onların yerine Türk ürünlerin tercih edilmesini istedi.

TROY ve Discover Finansal Hizmetler ile gerçekleştirilen iş birliği kapsamında, VakıfBank’ın TROY logolu bankomatları,185 ülkede, 41 milyonun üzerinde alışveriş noktasında, 1,9 milyonun üzerinde ATM’de ve uluslararası işlemlerde kullanılıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir