Anasayfa / Anasayfa / Artvin Boğacılar Spor Kulübünden Teşekkür

Artvin Boğacılar Spor Kulübünden Teşekkür

Kafkasör Yaylası’nda, Karadeniz ve Ege Bölgeleri’ndeki illerden getirilen 48 boğanın katıldığı 2. Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonası tamamlandı. Kıyasıya süren final müsabakaların ardından festivali organize eden Artvin Boğacılar Spor kulübünden teşekkür geldi.

Artvin’in Kafkasör Yaylası’nda 200 yıldır yaşatılan boğa güreşleri geleneği iki yıldır Türkiye Boğa Güreşleri Şampiyonası dönüştürüldü. Artvin Boğacılar Spor Kulübü tarafından düzenlenen ve Artvin, Rize, Muğla, Aydın, Erzurum  illerinden getirilen 700 ile 850 kilogram ağırlığındaki 48 şampiyon boğanın katıldığı Türkiye Boğa Güreşleri Şampiyonası bin 200 rakımlı Kafkasör yaylasında gerçekleşti.

Festivali yaklaşık 15 bin kişi takim ederken, Artvin Boğacılar Spor Kulübü Başkanı Haluk Koçer teşekkür mesajı yayınladı. Koçer açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz festivalimi bu yılda kazasız belasız sona erdi. Bundan dolayı başta boğa sahiplerine ve dernek yönetimine çok teşekkür ediyorum.

Festivaller şehri olan Artvin’imize bir etkinlik daha katmanın gururunu yaşıyoruz. Muğla’dan Aydın’dan İstanbul’dan gelen boğalar ve sahipleri festivalimize renk katıyor. Bir boğa nelere sebep oldu diyerek, büyük bir kültür dayanışması içine girdik. Ülkemizin dört bir yanından dünyadan insanlar festivalimize akın ediyor. Bu anlamda Artvin’imizi ve güzel doğasını tanıtmak için bize desek olan başta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt’a,  kurum amirlerimize, ilimiz yöneticilerine ve sponsorlarımıza teşekkürlerimiz borç biliriz. Öte yandan Ege’den gelen boğacı kardeşlerimize, Artvinli boğacılarımıza teşekkürlerimizi sunarım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir