Artvin Boğaları Lider Geldiği Urfa’dan Lider Döndü

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol 2.Ligi 11.haftasında, konuk olduğu ŞanlıurfadeplasmanındaHaliliye Belediyesini 73-66 mağlup etti.

Artvin Boğaları,  Şanlıurfa temsilcisi Haliliye Belediyesini 76-66  mağlup ederek ligde çıktığı 10 maçta 9. galibiyetini alarak lider geldiği Şanlıurfa’dan lider döndü.

Artvin Boğaları maça; Enes, Aydın, Kemal Can, Mehmet Ali ve Çağatay beşlisi ile başladı.Artvin Boğaları oyuna iyi başlamasına rağmen ilk periyotun 3. dakikasında kaptan Aydın’ın sakatlanmasıyla oyun ortada geçti ve ilk periyot 20-20 tamamlandı.

İkinci periyotta takımımız oyuna yine iyi başladı fakat Haliliye Belediyesinin 10 numarası Utku’nun 3’lüklerine engel olamayınca Artvin Boğaları ilk yarıyı 2 sayılık farkla 35-33 geride tamamladı.

İkinci yarının ilk periyotu da ortada geçerken son saniyelerde Müfit’in attığı 3’lük ile son periyota takımımız 57-53 önde girdi. Son periyotta kırılma anlarını iyi oynayan Artvin Boğaları maçtan 73-66 galibiyetle ayrıldı

Maç sonu HaliliyeBelediye Başkanı Fevzi Demirkol soyunma odasına gelerek Artvin Belediye sporu fairplay oyunlarından ve galibiyetlerinden dolayı tebrik etti.

Maç sonu açıklamalarda bulunan takım koçu ŞahinAteşdağlı:”Urfa da Haliliye Belediyesi, bizi çok güzel misafir ettikleri içim teşekkür ederiz. Biz 1. lig hedefleyerek takım kurduk bunun için çok çalışıyoruz. Çalışmalarımızın meyvelerini de yavaş yavaş alıyoruz. Oyuncularımız gönülden ve özverili oynuyorlar. Kaptanımız Aydın büyük fedakarlık göstererek ayağı burkulmasına rağmen oyuna devam etti.”dedi.

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir