Artvin Çoruh Üniversitesi Akademik Kadrosunu Genişletiyor

Artvin Çoruh Üniversitesi yeni akademik kadro ilamına çıkarak kadrosunu genişletiyor. Yeni açılan bölümler ile birlikte akademik kadro ihtiyacına giren Artvin Çoruh Üniversitesi ilan yayımlayarak ihtiyacı olan bölümlere öğretim üyesi alacak.

Artvin Çoruh Üniversitesi konuya ilişkin yayımladığı ilanda; “ Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine; “2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu”, “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi”, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” ile “Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

1-Profesör kadrosuna başvuruda bulunacak adayların; başvurdukları bölüm ve anabilim dalı ile başlıca araştırma eserini belirttiği dilekçelerine; bir adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, özgeçmiş, puan tablosu, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları ile doçentlik belgesinin onaylı suretleri, askerlik durum belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarının birer suretlerini kapsayan salt okunur 6 (altı) adet CD ile Üniversitemiz Rektörlük Personel Daire Başkanlığına;

2) Doçent kadrosuna başvuruda bulunacak adayların; başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirttiği dilekçelerine; bir adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, özgeçmiş, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları ile doçentlik belgesinin onaylı suretleri, yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarının birer suretlerini kapsayan salt okunur 4 (dört) adet CD ile Üniversitemiz Rektörlük Personel Daire Başkanlığına;

3) Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuruda bulunacak adayların; başvurdukları bölüm, anabilim dalını belirttiği dilekçelerine; bir adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, özgeçmiş, puan tablosu, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomalarının onaylı suretleri, yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarının birer suretlerini kapsayan salt okunur 4 (dört) adet CD ile ilgili akademik birime;

22/10/2019 ilan tarihi itibari ile 15 (on beş) gün içerisinde (05/11/2019 tarihi mesai bitimine kadar) şahsen veya postayla yapılması gerekmektedir. Postadaki gecikmelerde sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Not : 1) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gereklidir.

2) Halen bir kamu kurumunda çalışıyor veya önceden çalışmış olanların kurumlarından aldıkları onaylı hizmet belgelerini de eklemeleri gerekmektedir.

3) Adaylar CD dışında ayrıca; başvuru dilekçesinin ekinde bir adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, özgeçmiş, yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi, lisans, yüksek lisans, doktora diploması, doçentlik belgesinin (profesör ve doçent başvurularında) onaylı suretlerini çıktı olarak ilgili birime teslim edeceklerdir” ifadelerine yer verdi.

Açılan ilana göre Eğitim Fakültesi’ne 1 Profesör 2 Doçent, Fen Edebiyat Fakültesi’ne 2 Doçent, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne1  Profesör, 1 Doçent, İlahiyat Fakültesi’ne 2 Dr. Öğretim Üyesi Mühendislik Fakültesi’ne 3 Dr. Öğretim Üyesi, Orman Fakültesi’ne 2 Doçent, Sanat ve Tasarım Fakültesi’ne 3 Dr. Öğretim Üyesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na ise 3 Dr. Öğretim Üyesi alınacağı belirtildi.

Ayrıca Kontrol Edin

JASAT’TAN KAÇIŞ YOK

Artvin-Şavşat İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında 16 Haziran 2020 günü Yukarı Koyunlu Köyünde Ö.U’ya ait …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir