Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Değişti

Başsavcı Çelik Düzce’ye atandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yaz kararnamesinde Artvin Cumhuriyet Başsavcısı değişti. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi’nin 2018 Yılı Ana Kararnameleriyle Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına Atandı. Artvin Cumhuriyet Başsavcılığı görevine ise Terme Cumhuriyet Savcısı Muhammet Yasin Başbay getirildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesinin 2018 Yılı Ana Kararnameleriyle, 3 bin 19’u adli, 301’i idari yargıda görevli 3 bin 320 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Atamalarda Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün Bakırköy savcılığına atanırken, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik atandı.Artvin Cumhuriyet Başsavcılığı görevine ise Terme Cumhuriyet Savcısı Muhammet Yasin Başbay getirildi.

Öte yandan Artvin Ağır Ceza mahkemesi Başsavcısı İnan Yılmaz Ordu Ceza Mahkemesi Başsavcılığını görevine atanırken yerine ise Nevşehir Hakimi Artvin Uğur Bay atandı

Artvin’de bir buçuk yıl görev yapan Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik ve ilimizde bir yıldır görev yapan Ağır Ceza Mahkemesi Başsavcısı İnan Yılmaz’a gazetemi çalışanları olarak yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Şavşat’ta Koronavirüs Tedbirleri Arttırıldı

Tüm dünyada etkisini gösteren Korona (Covid-19) virüsüne karşı ilçe genelinde dezenfektasyon çalışmaları başlatıldı. İlçenin sağlığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir