Artvin’ de Yağan Yoğun Kar Yağışı Çocukları Sevindirdi

Artvin’de yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, il genelinde eğitim öğretime iki gün ara verildi.

Artvin’de akşam saatlerinde aniden bastıran kar yağışı şehirde yaşamı olumsuz etkiledi. Kısa sürede şehri beyaza bürüyen kar yağışı şehir içi trafiğinde aksamalara neden oldu.

Kar yağışına hazırlıksız yakalanan araçların kayması sonucu maddi hasarlı trafik kazaları yaşandı.

Trafik ekipleri sıkışan trafiği rahatlatmak için merkezi noktalarda yönlendirmeler yaparken, belediye ekipleri de ana yollarda kar temizleme ve tuzlama çalışması başlattı.Kar lastiği ve zinciri olmayan araçların şehre girişine izin verilmezken, vatandaşlar ve çocuklarda karın keyfini cıkardı.

Artvin Belediyesi zabıta ekipleri de  kar yağışı nedeniyle sürücülerin zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamaları, çıkarında dikkatli olmaları hususunda anonslar yaparak vatandaşları uyardı.

Artvin’in Hopa, Arhavi ve Kemalpaşa ilçelerinde yağmur yağarken diğer ilçelerde etkili kar yağışı yaşandığı öğrenildi.

Artvin il genelinde eğitime 2 gün ara verildi

Öte yandan Artvin Valiliğinden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde 13-14 Şubat 2020, Perşembe ve Cuma günleri ilk ve orta dereceli okullar, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim öğretime 2 (iki) gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada engelli ve hamile kamu personelinin de aynı günlerde izinli sayılacağı kaydedildi.

Kar ne zamana kadar devam edecek?

Çarşamba gününden itibaren güneyli rüzgarlar, Çarşamba ve Perşembe günleri ise kıyılarda orta ve yer yer kuvvetli ( 20-50 kg/m2) sağanak yağmur, 500-600 m üzeri yüksek yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışları bekleniyor. Sağanak yağışlarla birlikte 500 m rakım altındaki bölgelerde kar erimeleri de  beklenmektedir.

Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in yüksek kesimlerinde kar yağışlarının, kıyı kesimlerde yağmur ve kar erimelerinin oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Ç.P.

Ayrıca Kontrol Edin

Murgul Kaymakamlığına Atanan Kemal Balaban Görevine Başladı

Kastamonu Daday Kaymakamlığı görevinden Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Artvin Murgul Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakamımız Sayın Kemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir