Anasayfa / Anasayfa / Artvin’ deki Eczacılar  İle İftar Programı Düzenledi

Artvin’ deki Eczacılar  İle İftar Programı Düzenledi

İl Sağlık Müdürlüğü  “14 Mayıs Eczacılar Günü” Olması Münasebetiyle Artvin’ deki Eczacılar İle İftar Programı Düzenledi.

Etkinliğe İl Sağlık MüdürüOpr. Dr. İrfan Akalın, 18. Bölge Trabzon Eczacı Odası başkanı Ecz. Halit HezkılUslu, 18. Bölge Trabzon Eczacı Odası Artvin il temsilcisi Ecz. Nursal Bülbül, ilimizde faaliyet gösteren serbest eczane sahipleri ve devlet hastanelerimizde görevli eczacıların programa katılımı ile gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürümüz Opr. Dr. İrfan Akılın; ‘’Akılcı ilaç kullanımının bir parçası olan akılcı antibiyotik kullanımında ilimizin bu yılda %15,81 ile birinci olduğunu yedi yıldır devam eden birinciliğimizde eczacılarımızın, hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımızın yapmış oldukları katkılar ile halkımızın göstermiş olduğu duyarlılığa değinerek; akılcı antibiyotik kullanımında daha iyi noktalara gelineceğini belirtti.’’

İftar yemeğinden sonra İl Sağlık MüdürüOpr. Dr. İrfan Akalın, 18. Bölge Trabzon Eczacı Odası başkanı Ecz. Halit HezkılUslu ve 18. Bölge Trabzon Eczacı Odası Artvin il temsilcisi Ecz. Nursal Bülbül tarafından eczacılarımıza teşekkür belgesi takdimi gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir