Anasayfa / Anasayfa / Artvin ,Deniz Bartu İçin Seferber Oluyor!

Artvin ,Deniz Bartu İçin Seferber Oluyor!

Artvin ,Deniz Bartu İçin Seferber Oluyor!

Haydi  Artvin Halkı, Deniz Bartu ve İlik Nakli Bekleyen Tüm Hastalar İçin Umut Ol!

Trabzon’da henüz 3 buçuk yaşındayken lösemi teşhisi konulan 6 yaşındaki Deniz Bartu Menteşe için Artvin halkı seferber oluyor. Deniz Bartu ve yardım bekleyen diğer çocuklar için 14 Ekim Pazar Günü, Kızılay kan aracı, Artvin Valiliği önünde vatandaşlardan kan ve kök hücre için bağışları alacak.

Artvin Kızılay Şubesi il merkezi ve ilçelerimizdeönemli çalışmalar sürdürmeye devam ediyor. İlik nakli bekleyenlere umut olmaya devam eden Kızılay Artvin Şubesi bu kez 6 yaşındaki Deniz Bartu ve diğer yardıma muhtaç çocuklar ve yetişkinleriçinseferber oldu. 14 Ekim Pazar Günü 10.00- 18.00 saatleri arasındaArtvin Valiliği önünde Kızılay kan aracı kan ve kök hücre için bağışında bulunmak isteyenler için bekliyor olacak.

Binlerce İnsan Deniz Bartu İçin Seferber Oldu

“Haydi Artvin, Deniz Bartu Menteşe ve tüm denizler, Ahmetler, Ayşe’ler İçin el ele. Nerede olursanız olun Kızılay’a gitmeniz ve kan vermeniz yeterli olacaktır. Belki de umut sizsinizdir” çağrısı ile sosyal medyadan geniş kitlelere sesini duyuranDeniz Bartu’nun babası Soner Menteşe bu haberi sosyal medya hesabından paylaşarak yayılmasını sağladı. Birçok insanın bu şekilde haberi oldu. Ülkemizin birçok ilinde başta Trabzon’da olmak üzere birçok vatandaş, Deniz Bartu ve umut bekleyen tüm hastalar için kan ve kök hücre için bağışında bulundu.

PekiNe Yapabiliriz?

Hangi ilde yaşadığınız önemli değil. Bulunduğunuz ildeki Kızılay Kan Merkezi’ne gidip ilik donörü olmak istediğinizi söylüyorsunuz. Size bir form dolduruyorlar ve sadece 3 küçük tüp kan alıyorlar. Ve gidiyorsunuz. Verdiğiniz kanın analiz edilmesinden sonra bağışçı olmaya uygunsanız, doku tipinizin belirlenmesi için verdiğiniz kan TÜRKÖK Doku Tiplendirme Laboratuvarı’na gönderiliyor ve test sonuçları Kemik İliği Bankası’na aktarılıyor. Bundan sonra eğer bir hastayla doku uyumunuz mevcutsa, Kızılay yetkilileri sizinle iletişime geçiyor ve iki farklı şekilde yapılabilen ilik nakli için görüşme yapıyorsunuz. Bundan sonraki süreci zaten yetkililer sizinle detaylı bir şekilde paylaşıyor. Ç.P.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir