Anasayfa / Anasayfa / Artvin Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Artvin Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Artvin Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gören kursiyerlerin el emeği ürünlerinin yer aldığı serginin açılışı yapıldı.

Gençlik Merkezi’nde açılan ve hafta boyunca ziyaretçiler için açık kalacak 2018-2019 Eğitim Yıl Sonu El Sanatları Sergi’sinde kursiyerlerin el emeği ürünleri yer aldı.

Artvin Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İsmail İnan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, bu yıl içerisinde toplam 728 kurs açtıklarını belirterek, bu kurslarda toplam 10 bin 601 kişiye sertifika verdiklerini söyledi.

İnan, yıl boyunca en çok okuma yazma öğretimi, Artvin yöresel halk oyunları, Türkiye bağımlılıkla mücadele eğitimleri, Kur-an’ı Kerim okuma ve el sanatları teknolojisi kursları açtıklarını kaydetti.

Yaz tatiline giren öğrencileri ekran bağımlılığından kurtarmak amacıyla çeşitli kurslar açacaklarını belirten İnan “Öğrencilerimizin doğru beceriler edinmesini sağlamak ve tatilini en iyi biçimde değerlendirmeleri için “ Yaz Kursları “ hazırlıklarımız tamamlanmış olup 1 Temmuz’dan itibaren tüm başvuruları dikkate alarak kursları açacağız.” dedi.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk ise Halk Eğitim Merkezlerinin önemine dikkati çekerek, her yıl çeşitli meslek gruplarındaki vatandaşlara hitap eden çok güzel kurslar düzenlendiğini belirtti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir