Anasayfa / Anasayfa / Artvin Hopaspor İlk Maçta Fire Verdi 1-1

Artvin Hopaspor İlk Maçta Fire Verdi 1-1

Serhat Ardahanspor’la karşılaşan morbeyazlılar ilk yarıda attığı golü koruyamayarak 2. Yarıda yediği golle karşılaşmayı berabere bitirdi.

BAL ligi 3 grupta sezonun ilk karşılaşmasında kendi sahasında ve kenditaraftar önündeSerhat Ardahan spor ile oynayan  Artvin Hopaspor seyircinin beklediği performansı gösteremeyerek sahadan 2 puan kaybederek ayrılan taraf oldu.

Artvin ValisiÖmer Doğanay, Artvin Belediye Başkan Mehmet Kocatepe, Hopa Kaymakam Ferit Görükmez, Hopa Belediye Başkan Nedim Cihan,Kemalpaşa Belediye Başkan Ergül Akçiçek, Hopa İlçe Müftüsü Selami Aydin, Hopa Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Güven, CHP İlçe Başkan Adnan İskender, TSO Başkan Osman Akyürek, Hopaspor Başkanı Mubin Çakmak, S. Ardahan sporKulübü Başkan ndan izlediği karşılaşmayı 4 binin üzerinde taraftar da izledi. Az sayıdaArdahan sportaraftarı da karşılaşma boyunca tezahüratları ile takımlarına destek olmaya çalıştılar.

Sahaya mutlak galibiyet için Hopaspor karşılaşmanın ilk dakikandan başlayarak oyunkurmada zorlanması ve gol yollarında istediği pozisyonları yakalamada zorlanmaya başlayınca taraftarda hayal kırıklığınauğradı. Karşılaşmanın 20 dakikasındaFazlı yakaladığı topu 20 metre mesafeden S. Ardahan spor filelerinegönderince Hopaspor 1-0 üstünlüğü yakaladı.

Taraftarkarşılaşma boyunca takımlarına destek vermeye devam ederken her ikitakım dailkdevrede başka pozisyon ve gol bulamayınca ilkdevrede Hopa sporun 1-0 üstünlüğü ilesona erdi.

İkinci devreye de her iki takım temkinlibaşlarken 60 dakikadansonra Ardahankalesine yüklenmeye başlayan Hopaspor bir türlü ikinci golübulamadı.

Serhat Ardahan spor69 dakikada sol kanatta yakaladığı topu ceza sahası içine ortalayınca Oğuzhan meşin yuvarlağı Hopaspor filelerine göndererek karşılaşmada 1-1 beraberliği yakaladı. Bu dakikadan sonra ev sahibi takım Hopa sporun çabaları başka gol getirmedi ve karşılaşma her iki yarıda atılan gollerle 1-1 berabere sona erdi.

Karşılaşma sonunda Mor beyazlı taraftarlar takımı protesto ettiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir