Artvin İçmesuyu Arıtma Tesisi İnşaatında Fiziki Gerçekleşme Rakamını Açıkladı

 

DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü tarafından Hatila Suyu getirme projesinin devamı niteliğinde olan Artvin İçmesuyu Arıtma Tesisi İnşaatında çalışmaların hızla devam ettiğini yapılan açıklama ile kamuoyuna duyururken projede yüzde 30’luk bir fiziki gerçekleşme yaşandığını açıkladı.

Artvin’e gelen içme suyu projesinin devamı niteliğinde bulunan Artvin İçmesuyu Arıtma Tesisi İnşaatında yüzde 30’luk bir fiziki gerçekleşme rakamına ulaşıldığı açıklandı. Konuya ilişkin olarak DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü’nce açıklamada bulunuldu. Yapılan açıklamada DSİ 26. Bölge Müdürlüğü; “ DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğünce inşa edilen Artvin İçmesuyu Arıtma Tesisi İnşaatında çalışmalar devam ediyor.

Proje kapsamında istinat duvarları temel ve elevasyon betonarme imalatları % 65 seviyesindedir. İdare binası kaba inşaatı ve duvar inşaatı bitmiş olup Trafo-Jenaratör binasının duvar imalatları devam etmektedir. Trafo binası, klor binası, kimya binası, belt filtre, ısı merkezi kaba inşaatları tamamlanmıştır. Klor Temas tankları ve su depolarının temel kalıp ve demir imalatları devam etmektedir.

Fiziki gerçekleşme % 30 seviyesindedir” ifadelerine yer verdi. Ayrıca açıklamada binaların son haline ilişkinde açıklama yapıldı.

Ayrıca Kontrol Edin

HOPAPORT Her Türlü Tehlikeye Karşı Acil Müdahaleye Hazır

Hopa Limanında Meydana Gelebilecek Olası Bir Tehlikeli Duruma Karşı Acil Müdahale Planı Kapsamında Tatbikat Gerçekleştirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir