Artvin İl Emniyet Müdürlüğünden Kış Lastiği Uygulaması

Artvin’de İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince il genelinde kış lastiği denetimi gerçekleştirdi.

Artvin Valiliğinden yapılan açıklamada, ülke genelinde ağır kış şartlarının hakim olması ve yoğun kar yağışlarının yaşanması nedeniyle vatandaşlarımızın güvenle seyahat etmeleri, can ve mal kayıplarının önüne geçilmesi amacıyla il genelinde kış lastiği denetimlerinin yapıldığı bildirildi.

Yapılan açıklamada “Trafik Ekipleri, özellikle şehirlerarası, şehir içi faaliyet gösteren yolcu taşımacılığı yapan, ticari faaliyette bulunan araçlar üzerinde ve ülkemizin en yoğun kapılarından biri olan Sarp Sınır Kapısından ülkemize giriş-çıkış yapan ticari araçlar üzerinde lastiklerin kış şartlarına uygun olup olmadığı yönünde teknik cihazlar aracılığıyla denetimler gerçekleştirdi. Hava koşulları nedeniyle sürücülerin araçlarını daha dikkatli kullanması ve trafik kurallarına uyması konusunda ikazlarda bulundu” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca açıklamada 1 Aralık 2019 tarihinde başlayan kış lastiği zorunluluğunun 1 Nisan 2020 tarihinde sona ereceği ifade edilerek bu tarihler arasında denetimlerin aralıksız devam edeceği kaydedildi.

Ayrıca Kontrol Edin

Artvin’de Koronavirüs Vaka Sayısı 47 oldu!

Alınan tüm önlemlere rağmen il dışından ve ilçelerden gelen vaka artışlarıyla beraber Artvin’de koronavirüs tehlikesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir