“Artvin İş Dünyasının Sorunları” Masaya Yatırıldı

????????????????????????????????????

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) tarafından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı 26. Dönem Artvin Ak Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin katılımları ile ARTSO’nun toplantı salonunda “Artvin İş Dünyasının Sorunları’ konulu toplantı düzenlendi.

ARTSO Başkanı Seçkin Kurt öncülüğünde, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve Artvin’de ticaretle uğraşan iş adamları bir araya gelerek “Artvin İş Dünyasının Sorunlarını” masaya yatırdı. Toplantı başlamadan önce ARTSO’nun yeni yönetimiyle birlikte uygulamaya koyduğu şeref defterinin ilk sayfasına, Cumhur Başkanı Baş Danışmanı Dr. İsrafil Kışla ile Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe duygu ve düşüncelerini yazarak imzalarını attılar. Şeref defterinin imzalanmasının ardından katılımcılar ARTSO’nun yeni binasını gezerek toplantıya geçtiler.

ARTSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt Başkanlığında düzenlenen toplantıya; Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Cumhur Başkanı Baş Danışmanı Dr. İsrafil Kışla, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti İl Başkanı Av. Şenol Alpaslan, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç ve Artvinli iş adamları katıldı.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt konuklarına burada yaptığı konuşmasında, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, önceki dönem Ak Parti Milletvekili İsrafil Kışla’nın Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla’nın yeni görevinde hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kışla’nın, Artvin’in ve üyelerimizin sorunlarında her daim yanımızda oldu ifade eden Kurt,“Biz göreve geldiğimiz günden itibaren özelikle üyelerimiz ve ilgili kurumlar arasında köprü kurmaya çalışıyoruz. Önce üyelerimizin sonra üyelerimiz için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, “Seçilmiş olarak gelmiş olmak güzel bir şey. Bende seçilmiş olarak milletvekilliği yaptım. Mehmet Kocatepe’de seçilmiş olarak belediye başkanlığını görevini sürdürüyor. Herkesin sizden beklentisi var. Sizde oy verseler de vermeseler de sen hepsinin başkanısın. Allah üyelerinizin sizden beklentilerini yerine getirme noktasında size güç versin kudret versin. Genç dinamik başkanımız olarak Artvin’e güzel şeyler katacağınıza inanıyorum.

Ben üretmeyi çok önemsiyorum yatırımı çok önemsiyorum, istihdamı önemsiyorum.Bunlar olmadan hiç bir şey olmaz. Artvin bir yerlere gelecekse özel sektörün gayretleriyle gelecek. Milletvekilliği olduğum dönemde kamu yatırımları önemliydi. Şimdi özel sektöründe yapacağı işleri, elimizden gelen desteği bulunduğumuz görev icabı vermeye gayret edeceğiz.

Hepimiz bu gemideyiz hepimiz Artvin’de yaşıyoruz. Artvin’in geleceği hepimizin paydası. Allah hepimizin yardımcısı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Belediye ile Ticaret Odasının birçok ortak noktasının olduğunu belirten Başkan Kocatepe  gerekirse bu şehir için diyar diyar gezerek pazarlamacılık bile yapacaklarını ifade etti.

Başkan Kocatepe konuşmasının devamında; “Artvin’de Ticaretle uğraşan kardeşlerimizin talepleri bizim için yönlendirici olur burada rekabet içerisinde değil birbirlerini tamamlayan birbirlerine destek olan kendi görev yetkilerini düşünürken karşı tarafında görev ve yetkinliklerini düşünerek bir ürün çıkarmak en güzeli olur. Arkadaşlarımızın yeni seçilmesi yeni bir fikir demek. Önümüzdeki dönemde bizde devam edersek daha güzel çalışmalar ile şehrin turizm noktasında ileriye taşıyacağız. Yatırımlar konusuna gelince de gerekirse diyar diyar gezerek bu şehir için pazarlama bile yaparız. Alt yapı konusunda da ekipmanlarımızla hizmetinizde oluruz.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Artvin Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Cumhur Başkanı Baş Danışmanı Dr. İsrafil Kışla, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye ilimizdeki iş dünyasında yer alan sorunları aktardılar.

Paylaş

Ayrıca Kontrol Edin

Tahta Kızak Yarışları Renkli Görüntülere Sahne Oldu

600 yıllık geleneksel tahta kızak yarışları nefes kesti Artvin’in  “Sakin şehir” unvanlı Şavşat ilçesinde 7’inci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir