Artvin Tanıtım Günleri’ne Hazırlanıyor

İstanbul’da düzenlenecek etkinlik öncesiAtatepe’de Geniş Katılımlı İstişare Toplantısı Düzenlendi

İstanbul’da bu yıl 25 -28 Ekim tarihleri arasında 4’üncüsü düzenlenecek olan Artvin Tanıtım Günleri öncesi,Atatepe Sosyal tesislerinde istişare toplantısı düzenlendi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe tarafından düzenlenen programa Artvin Vali Yardımcısı Seda Başoğlu, Ardanuç Kaymakamı M.FurkanSancaktutar, Artvin Belediye Başkanı Mehmet  Kocatepe,  Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş,  Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, ARDEF Genel Sekreteri ve Proje Koordinatörü İsmail Akbulut, ulusal ve yerel basın mensupları katıldı.

T.C. Kültür Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi’nin destekleriyle, Artvin Dernekler Federasyonu ARDEF bu yıl 4.’sünü  düzenleyeceği “Artvin Tanıtım Günleri” ne hazırlanıyor.

25-28 Ekim tarihleri arasında Maltepe sahilde yapılacak olan 4. Artvin Tanıtım Günleri için Atatepe Sosyal tesislerimizde istişare toplantısında İsmail Akbulut bir konuşma gerçekleştirdi.

Akbulut konuşmasında; “İstanbul’da bu yıl yapılacak olan Artvin tanıtım günleri için,  gitmediğimiz kurum, uğramadığımız kapı, çalmadığımız özel müteşebbis kalmadı. Bunlara turizmciler de dahil. Gönül istiyor ki; İstanbul’u tercih etmek yerine Artvin’i de tanıtalım. Sağ olsun sayın belediye başkanımız bu yıl da Artvin’de öyle güzel bir etkinlik yaptı ki ve biz de teşrif ettik. Ama Artvin’i  İstanbul’da 1 Milyon insana Artvin’i anlatmak. Artvin’in turizmini, Artvin’in yöresel ürünlerini,  Artvin’in el sanatlarını, doğasını anlatmak” dedi.

Akbulut konuşmasının devamında; “25 Ekim Perşembe günü saat 19.00’da açılış var. Sayın İçişleri Bakanımız, Kültür ve turizm bakanımız ve adalet bakanımızın katılımları ile ve tabi ki Artvin protokolü de mutlaka olacak. İkinci günde ise kahvaltı ve Artvin’e değer ve katkı verenler diye bir ödül törenimiz var.  Cevahir otelde yine alana yakın.  3. Gün ise Artvin yöresine ait etkinlikler konserler devam edecek.  Şavşat veli köy kar güreşlerini oraya taşıyacağız. Teknik olarak orada bir kar üreteceğiz. Ayrıca Artvin’in dünü ve bugün ki yakın zamanda çekilen fotoğrafları sergilenecek.  Ayrıca Artvinli yazarları, ressamları, iş adamlarını davet ettik.  Biz bu güzel günleri birlikte el ele vererek çoğaltarak yapmaya niyetliyiz” şeklinde konuştu.

Kısaca programı şöyle ifade edeyim diyen Akbulut 4. Artvin Tanıtım Günleri’ni sırasıyla şu şekilde anlattı:

“Etkinlik süresince 4 gün boyunca Beykoz , Üsküdar, Çekmeköy, Kartal Sancaktepe Avcılar, Sefaköy den belirli noktalardan ulaşım sağlanacak.  Artvin Dernekler Federasyonu (ARDEF) olarak, memleketimizi tanıtmak için her yıl düzenlediğimiz Artvin Tanıtım Günleri etkinliğimizi bu yıl da 4 gün süresince 25–26–27–28 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştireceğimizi mutlulukla duyurmak isteriz.

Tüm hemşerilerimizi ve Artvin’in kültüründen yemeklerine tüm güzelliklerini görmek ve tatmak isteyen yurttaşlarımızı İstanbul Maltepe sahilinde yer alan Etkinlik Alanına bekliyoruz.”

Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde Şube Müdürü Özcan Cambazise konuşmasında; “ ARDEF’in düzenlemiş olduğu 4. Artvin tanıtım günlerini bizlerde destekliyoruz. Bu anlamda  bizde il kültür ve turizm müdürlüğü olarak ilimize en çok tur düzenleyen seyahat acentelerini ve onların kültür müdürlerini ayrıca bu yörede turlara rehberlik edenleri davet ettik. 70 kişilik kontenjanımız var. Onlarla beraber Artvin’i anlatıp Artvin’i nasıl değerlendiririzin çalışmasını yapacağız. Bugünki etkinliğimize gelen tüm herkese de çok teşekkür ediyorum. Bizleri burada yalnız bırakmadılar. Aynı desteği kendilerinden İstanbul’da da bekliyorum.  Hep birlikte güzel şeyler becereceğimize inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe yaptığı konuşmasına Artvin’imize turizm noktasında çok emekleri olan esnaf arkadaşlarım ve tabiki ARDEF Vakfının değerli temsilcileri hepinize teşekkür ediyorum diyerek başladı.

Kocatepe geniş katılımlı kahvaltı programında şu ifadeleri kullandı:

“ARDEF’in programı bizler de yardımcılar olarak bakıyoruz. Bizler o programı orada nasıl daha güzelleştiririz Artvin’i orada nasıl yansıtırız diye düşünüyorum.

İkinci halka olarak da buraya gelemeyenlere de buraya gelmeleri için ağızlarına bal çalalım.

Bize bir adım kim atarsa biz de beş adım atarız. Bugün buraya ARDEF gelmiştir. Bizleri davet etmiştir. Ben de oraya elimdeki imkanlarımla katkı koymaya razıyım.  Bugün ben de geliyorum diyorum.

Dün Malatyalılar gününü izledim. Tıklım tıklım insanlar vardı. Belki de orada bulunan herkes Malatyalı değildi ama Malatyalı İstanbul’un göbeğinde kendisini işte Malatya’nın gücü diye koyuyorsa Artvinli de bunu koymalıdır. Eğer biz Artvinliler olarak bütün şehirlerle rekabete hazırsak ki turizm rekabet gerektiriyor. Bu şehir maden turizm sektöründe kendini göstermek zorunda bu da bizim cari giderimiz olarak bakarız elimizdeki imkanlara.

Burada hem bir tarafta içeriden kendimizi hazırlayacağız bir taraftan da orada kendimizi göstereceğiz.  Biz bir ekipsek Artvin olarak herkes bir diğerinin eksiğini giderecek.”

Son olarak Vali Yardımcısı Seda Başoğlu ise bu tür fuarların ilimizin tanıtımı için oldukça faydalı olduğunun altını çizerek; “Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Artvin tanıtım günlerini destekliyoruz. Tanıtım günlerinin Artvin’e çok güzel dönüşümleri olduğunun kanaatindeyim. Bu tanıtım günleri örneğin geçtiğimiz Kurban Bayramı döneminde Borçka Karagöl’e akın akın insanlar oraya gitmişti. Bunları hep bu tanıtım günlerinin geri dönüşümleri olarak düşünüyorum. Bu fuarlarında azımsanmayacak kadar büyük katkısı olduğu düşünüyorum. Emeği geçenleri saygı ile selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Program görüş alış verişi ile devam etti. Toplantıya katılanlar görüşlerini beyan ettikten sonra Atatepe’nin önünde fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

Ç.P.

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir