Artvin Uluslararası Bisiklet Yol Yarışlarına Ev Sahipliği Yapacak

Artvin’de, Uluslararası Bisiklet Yol Yarışıdüzenlenecek.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Bisiklet Temsilcisi Erkan Akçelik’i makamında kabul etti.

Ziyarette, Akçelik, Artvin’in tanıtımına ve ekonomisine katkı sunmak amacıyla bu yıl ilk kez Artvin’de uluslararası bisiklet yol yarışını 15-16-17 Eylül 2017 tarihlerinde düzenleyeceklerini söyledi.

Yarışları Artvin Valiliği, Bisiklet Federasyonu, Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Artvin Bisiklet Temsilciliğinin organizasyonu ile gerçekleştirileceklerini ifade eden Akçelik,” Uluslararası yarışlara yaklaşık 250 sporcunun katılacağını ümit ediyoruz.3 etaplı bisiklet yol yarışlarımızuluslararası düzeyde olup dostluk ve barışın simgesi olarak Gürcistan, Kıbrıs ve Türkiye’den sporcular yarışlara katılacak. Borçka-Artvin 34 kilometre, Borçka-Ardanuç. 66 kilometre ve Rize Fındıklı- Sarp Sınır Kapısı 75 kilometre olmak üzere toplam 3 etaptan oluşacak.” dedi.

Sporcuların toplam 175 kilometrelik parkurda mücadele edeceğini, yarışlar sonunda dereceye girenlere toplam 8 bin 250 lira para ödülü ile madalya verileceğini kaydeden Akçelik, sporseverleri ve tüm Artvinlileri yarışları izlemeye davet etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doğanay; yarışları çok önemsediklerini ve kentin tanıtımına büyük katkı sunacağına inandığını belirterek, valilik olarak gereken her türlü maddi ve manevi desteği vereceklerini söyledi.

AVBM

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir