Anasayfa / Anasayfa / Artvin Valiliğince, “Sakin Şehir Şavşat’ın Aktif Kadınları” Projesinin Protokolü İmzalandı

Artvin Valiliğince, “Sakin Şehir Şavşat’ın Aktif Kadınları” Projesinin Protokolü İmzalandı

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Şavşat Kadın Derneği (ŞAVKADER) yönetim kurulu başkanı Fatma Çelik ile üyelerini makamında kabul etti.

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ün hazır bulunduğu ziyarette, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı 2017-2 proje teklif çağrısı döneminde kabul edilen “Sakin Şehir Şavşat’ın Aktif Kadınları” adlı projenin protokol sözleşmesi Artvin Valiliği ile Şavşat Kadın Derneği arasında imzalandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doğanay, projenin,  ev hanımlarının aile bütçelerine önemli gelir getireceğine yürekten inandığını belirterek, projenin hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.

Şavşat Kadın Derneği Başkanı Fatma Çelik ise, ev hanımlarına yeni iş imkanı ve istihdam sağlanması amacıyla yaptıkları projenin onaylanmasının duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

İlçede baskı atölyesi ve bilgisayarlı dikiş-nakış atölyesi oluşturmak amacıyla İçişleri Bakanlığına proje yaptıklarını belirten Çelik,” Sakin Şehir Şavşat’ın Aktif Kadınları” adlı projemiz Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Belediyesi ve Şavşat Kadın Derneği işbirliğince hazırlandı. Bu projemizin protokolünü Sayın Valimizin makamında bir imza töreni ile gerçekleştirdik. Özellikle ev hanımlarımızın aile bütçelerine katkı sağlayacağına yürekten inanıyoruz. Projemiz başta ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Buradan ilçemizdeki Kadın Yaşam Merkezi’nde açacağımız kursa bütün bayanları özellikle de ev hanımlarını davet ediyorum” dedi.

Ziyaret, taraflarca projenin karşılıklı imzalanmasıyla sona erdi.

 

AVBM

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir