Anasayfa / Anasayfa / Artvin Valisi Ömer Doğanay Bakır İşleyerek Kendi İşyerlerini Açan Murgullu Girişimci Ev Hanımlarını Ziyaret Etti

Artvin Valisi Ömer Doğanay Bakır İşleyerek Kendi İşyerlerini Açan Murgullu Girişimci Ev Hanımlarını Ziyaret Etti

Artvin Valisi Ömer Doğanay, bakır madenleriyle ünlü Artvin’in Murgul ilçesinde, Kaymakamlık, Milli Eğitim ve İŞKUR müdürlükleri işbirliğiyle açılan bakır işlemeciliği kursunu başarıyla tamamlayarak kendi işyerlerini kuran 3 ev hanımını makamında kabul etti.

 

Ev hanımlarını medeni cesaretlerinden ve aile ekonomilerine katkı sunmalarından dolayı tebrik eden Vali Doğanay, eskimeye yüz tutan bakırcılığı yaşatmalarından dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

 

Valilik olarak her zaman yanlarında olduklarını belirten Doğanay, ” Bakırın başkenti diyebileceğimiz Murgul ilçemizde kaymakamlığımca İŞKUR aracılığıyla bayanlara yönelik olarak bakır işlemeciliği kurs açtık. Kursa özellikle ev hanımları yoğun ilgi gösterdi. Kursu başarıyla tamamlayarak kendi işyerlerini açan 3 ev hanımını tekrar kutluyorum. El emeği göz nurlarıyla adeta bakıra hayat veriyorlar. Ürettikleri bakır süs eşyalarını satarak aile bütçelerine katkı sunuyorlar. Aynı zamanda başta Murgul ilçemizin olmak üzere ilimizin tanıtımına önemli katkı sunuyorlar. Valilik olarak kendilerinin yanlarındayız. Bundan sonra da halk eğitim merkezlerimizde özellikle ev hanımlarına ve bayanlara yönelik olarak çeşitli kurslar açacağız” diye konuştu.

 

-BAKIRA HAYAT VERİYORLAR-

 

Kendilerine kabul eden ve her türlü desteği esirgemeyen Vali Doğanay’a teşekkür eden ev hanımı Serpil Bayrak ise,” Kursu bitirdikten sonra Murgul kaymakamlığı ve Murgul Belediyesi tarafından destek olundu ve bir atölye açıldı. Bu atölyede 3 arkadaş çalışıyoruz. Bakır işliyoruz. Demlikleridir, cezveleridir, fincanlar, sürahidir, eski bakırları tekrardan işlemeye alıyoruz. Bunları tekrardan hayata dönüştürüyoruz. Ailemize gelir kaynağı olaraktan ek bir gelir oldu. Bakır işleyerek buradan elde ettiğimiz gelirle evimize ekmek götürüyoruz. Bunu mutluluğunu yaşıyoruz. Kadın istihdamını destekleyen Artvin Valiliğimiz başta olmak üzere Murgul Kaymakamlığı ve Murgul Belediyesine bu konuda hepsine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Ziyaret sonuda ev hanuımları el emeği göz nuru olarak ürettikleri bakır fincan takımını Vali Doğanay’a hediye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir