Artvin Valisi Ömer Doğanay’dan Öğretmenlere Hediye

Artvin Valisi Ömer Doğanay, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla il genelindeki 2 Bin 450 öğretmene USB bellek hediye etti.

Artvin Valisi Sayın Ömer Doğanay, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla il genelindeki 2 Bin 450 öğretmene USB bellek hediye etti.

Artvin Valisi Ömer Doğanay USB Belleklerin yanında Öğretmenlere de bir mesaj gönderdi. Vali Doğanay mesajında şu ifadeleri kullandı: “Kıymetli Öğretmen Kardeşim,Aylardan kasım,  mevsim ise hazan… Yol alıyoruz sert bir kışa doğru. Bir bahar güneşi nasıl can verirse havaya, suya, toprağa… Nasıl fer verirse bahar için kışın ayazında donmuş doğaya! Siz öğretmenler de öyle can vermektesiniz bir topluma. Onu alır muasır medeniyetler haritasında yeri neresi ise oraya koymak istersiniz. İnsanlık, öğretmen sayesinde tanışmıştır medeniyetle. Öğretmendir karanlıklardan aydınlığa çıkaran; odur bize eğitimin bir bayrak yarışı olduğunu telkin eden. Odur bize hayatın diğer adının da insanca yaşamak olduğunu belleten.

Bir milletin millî, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Millî birlik ve beraberliğimizin teminatı sizlersiniz. Ressamın elindeki fırça gibi, yazarın elindeki kalem gibi, bir insanın duygularına, ruhuna, fikirlerine ve hayata bakışına en güzel desenleri veren, ona estetik zevkleri öğreten sizlersiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu kutsal mesleğin ağır yükünü omuzlarında taşıyan baş tacı tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor,  Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.” sözlerine yer verdi.

Emekli öğretmenleri de unutmayan Vali Doğanay, yaptığı ziyaretlerle onlara olan vefa ve minnet duygularını ifade ederek kendilerine nazik hediyelerini takdim etti.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Hopa TSO Ve Ardeşen TSO CHP Hopa İlçe Başkanlığını Ziyaret Etti Hopa Ticaret ve Sanayi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir