Anasayfa / Anasayfa / Artvin’de “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Anısına Şehit Polisler İçin Müze Ve Kütüphane Oluşturuldu

Artvin’de “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Anısına Şehit Polisler İçin Müze Ve Kütüphane Oluşturuldu

Artvin Valisi Ömer Doğanay “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”  etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz Şehitleri Emniyet Müdürü Dursun Acar ile şehit polis memuru Erol İnce’nin anısına yaptırılan müze ve kütüphanenin açılışını yaptı.

Açılışa, Vali Ömer Doğanay’ın yanı sıra Vali Doğanay’ın yanı sıra, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Garnizon Komutan Vekili Yaşar Aydın, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ramazan Gürler,  Yusufeli Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Artvin Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Naim Günal, Artvin Ticarete Odası Başkanı Seçkin Kurt, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

Vali Doğanay, ilk olarak Yusufeli Kaymakamlığı ve Yusufeli Belediye Başkanlığınca 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit düşen Emniyet Müdürü Dursun, adına baba evinin giriş katında düzenlenen müzenin açılışına katıldı.

Vali Doğanay,  Şehit Emniyet Müdürü Acar’ın özel eşyaları, meslek yaşantısında kullandığı eşyalarıyla 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin değişik basın yayın kuruluşlarında çıkan yazıların sergilendiği müzenin açılını şehidin babası Nebi Acar, annesi Fatma Acar, eşi Özgül Acar ve kızı Elif Naz Acar’la birlikte kurdele keserek yaptı.

Doğanay, 15 Temmuz şehidimiz Dursun Acar’ın kardeşimizin anısını yaşatmak için hazırlanan müzenin açılışı için bir arada olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

“İlçe kaymakamlığımız ve belediye başkanlığımızın katkılarıyla şehidimizin ailesinin yaptırmış olduğu bu müzeyle şehidimizin anısını dünyada ebedileştiriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Doğanay, açılış sonrası müzeyi gezerek bilgi aldı. Doğanay daha sonra daha sonra şehidin ailesiyle bir süre sohbet etti.

Şehit Dursun Acar adına yaptırılan müze açılışının ardından  Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde 15 Temmuz Şehitleri Emniyet Müdürü Dursun Acar ile şehit polis memuru Erol İnce’nin adının verildiği kütüphanenin açılışı yapıldı.

Programda Şehit Dursun Acar’ın kızı Elif Naz Acar’ın duvarda gördüğü babasının resmini sevmesi, vatandaşları duygulandırdı.