Artvin’de Avukatlardan Barolara Destek!

Savunma Yürüyüşü’nün Engellenmek İstenmesine Artvin’deki Avukatlardan Tepki !

Değiştirilmek istenen Avukatlık Kanunu’na ve baro başkanlarının başlattığı ‘Savunma Yürüyüşü’nün engellenmek istenmesine Türkiye’nin birçok ilinden tepki yağarken Artvin’de ki avukatlarda yaşananlara oturma eylemi yaparak tepkilerini gösterdiler.

 
-Avukatlar hukukun güvencesidir

Artvin Adliyesi önünde de bir araya gelen avukatlar oturma eylemi gerçekleştirdi. Artvin Barosu üyesi Avukat Handan Demiral Almalı oturma eylemi öncesinde bir açıklama yaptı.

Almalı açıklamasında; “Avukatlık Yasası ile ilgili değişikliklere karşı onurlu tavrımızı ortaya koymak amacıyla buradayız. Yapılmak istenen değişiklik sadece avukatlara yönelik olmayıp, tüm ülkeyi, tüm insanları, hatta insanlık onurunu ilgilendiren bir konudur.” Dedi.

 Avukatlar sadece bilgi sahibi değil, aynı zamanda cesur da olmalılar. Bugün burada cesaretini ortaya koyan meslektaşlarımızla birlikteyiz diyen Almalı konuşmasının devamında; “Yapılmak istenen değişikliğe karşı baro başkanlarımızın yapmış olduğu yürüyüş ve Anıtkabir ziyareti malumunuz olduğu, bilindiği üzere polis engeline takılmış, başkanlarımızın cübbeleri yırtılmış, ama yapılan onurlu duruşun sonucunda da bugün aldığımız bilgiler ışığında yürüyüşlerine izin verilmiş ve Anıtkabire doğru yola çıkmışlar.” İfadelerini kullandı.
Avukatlar hukukun güvencesi olduğunu konuşmasında ifade eden Almalı; “Biz mesleğimizi yapılan bütün haksızlıklara karşı durmak için yemin ederek icra ediyoruz. Mesleğe başlarken ettiğimiz yenimi unutmadık. Bu yemin çerçevesinde bütün Haksızlıklara karşı aynı karşı çıkışımızı ve dik duruşumuzu sergilemeye devam edeceğiz. Başkanlarımıza yapılan zulmü, en hafif deyimi iler kınıyoruz. Bu asla kabul edilemez.
Bugün burada eylemimiz Türkiye’deki bütün barolarımızla birlikte aşağı yukarı eş zamanlı olarak yapılmaktadır. Bu başkanlarımıza destek ve karşı duruş eylemidir. Hepinize katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. 1 saat kadar oturma eyleminde bulup desteğimizi sunacağız. Bu oturma eylemi içinde başkanımız Avukat Sayın Ali Uğur Çağal’a whatsapp üzerinden görüntülü bağlanacağız. Son durum hakkında bilgi alacağız.” Diyerek konuşasını sonlandırdı.

Açıklamanın ardından avukatlar yaklaşık 1 saat kadar oturma eylemi gerçekleştirdi. Daha sonra eylem olaysız bir şekilde sona erdi.

Ç.P.

Ayrıca Kontrol Edin

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan İstanbul’da Ziyaretlerde Bulundu

Borçka Belediye başkanı Ercan Orhan İstanbul’da Borçka’ya yapılacak hizmetler için çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir