Anasayfa / Anasayfa / Artvin’de Aygaz ve Arçelik Bayisi Emin Ellerde

Artvin’de Aygaz ve Arçelik Bayisi Emin Ellerde

 

Arslan Ailesini 3’üncü Kuşak Genç İş Adamları Görev Başında

Artvin halkına 37 yıldır hizmet veren Arslan ailesi 3. kuşak genç iş adamı Murat ve Kadir Arslan’la birlikte Aygaz ve Arçelik satış bayisini hizmet açtı.

İlimiz iş adamlarından Selim Arslan uzun yıllardır Artvin halkına Aygaz bayi olarak hizmet veriyordu. Arslan işletmeye yenileyerek başka bir Koç güvencesi olan Arçelik’le birleşme kararı aldı.  Mevcut mekanı yenileyenSelim Arslan aynı zamanda işletmesini oğlu Murat ve yeğeni Kadir Arslan’a devretti.

Şirketlerin birleşmesi, mekanın yenilenmesi ve aynı zamanda genç kuşaklara devredilmesi görkemli bir açılışla gerçekleşti.

Açılışa Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, 23. Dönem CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy, Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkanı Şeref Öngüner, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Aygaz Genel Müdür Yardımcısı Ercüment Polat, Ankara Arçelik Şube Başkanı Müdürü Kayhan Cevher, Samsun Bölge Müdürü Ertunç Dalgıç, AygazMarkası  Doğu Karadeniz Bölge Müdürü Önder Reis Ve Satış Sorumlu Müdürü Mustafa Altunsoy ve çok sayıda davetli katıldı.

İşletmenin açılışı öncesi konuşan Selim Arslan şunları söyledi:

“1 Haziran 1982 yılında İnönü caddesi halk bankasının karşısında, babam Dursun Arslan ve dayısının oğlu Tahsin Arifağaoğlu tarafından kurulmuş olan ticaret hanemiz, Aygaz markası bize adres adımızın önünde de unvan olan tüp markasıyla  ve alpa dayanıklı tüketim markasıyla hizmete başladı.Daha sonra Beko markasıyla hizmetimize devam ettik. 1985 yılında Tahsin amcamın ani vefatıyla babam Dursun Arslan adına resmi olarak ben selim ve kardeşim emin sizlere hizmet ettik.

1994 yılında kardeşim emin’in vefatı, daha sonra 1 aralık 2006 tarihinde babamın vefatından sonra Selim-Kadir Arslan olarak faaliyetimize devam etmekteyiz. dayanıklı tüketim malları olan Beko markamızla 2012’ye kadar hizmet verdik.bu arada sizlerden gelen talep üzerine Ayder  su bayiiliğini alıp portföyümüzü genişlettik.

Başarımızın yegane sebebi koç grubunun her iki markasının yöneticilerinin gösterdiği çalışma prensipleri ve disiplinidir. ama en önemlisi Artvin halkının bize duyduğu güvendir,destektir ,karşılıklı saygı ve sevgidir.başarılı olmamızın  en büyük sebebi ailemdeki söz birliğimiz,birbirimize olan desteğimiz, Artvin halkının ve yakınlarımın eksiklerimi defaten şahsıma ileterek ben de bunu görevim,en büyük desteğim ve baştacım ederek kendimi ve ticaret hanemin eksiklerini düzelterek sizlere hizmet etmeye devam ettim.bundandır ki bir müessese kuruluşundan 3. kuşağa devir edebiliyorsa sizlerin sevgisini ve onayını kazanmış,iyi işler yapmış ve bu güne kadar gelmiştir.36. yılımızı bitirdik,37. yıla devrediyoruz.Artvin coğrafyasında bu hizmeti yapmak,bu takdire şayan olmak,görevi 3. kuşağa kadar taşımak sizlerin ve ailemin onuru ve gururudur.

2 torun sahibi bir dede olarak görevi  oğlum Murat Arslan ve kardeşimin emaneti evladım Kadir Arslan’a devrediyorum. Sizlere benden ve dedelerinden aldıkları iş ahlakı ve görev anlayışıyla hizmete devam edecekler. Sözlerimi bitirmeden önce koç grubunun dayanıklı tüketim mallarının markası olan Arçelik bayiliği, enerji grubunun markası olan Aygaz bayiliği ve Ayder su bayiliği ile Arslan ticaret olarak hizmete daha geniş vizyonla devam edeceğiz. Bu sürede vefat eden aile büyüklerimi ve aile fertlerimizi rahmetle,minnetle anıyorum.mekanları cennet olsun.

Bu törenimize katılamayıp çiçek ve selam gönderenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İş yerimize yeni kazandırdığımız Arçelik markamızın tüm Artvin halkına hayırlı olması dileğiyle; tekrar hepinize hoşgeldiniz diyor, hepinize ailem,şirketim ve çalışma ekibim olarak saygılar sunuyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra konuşmalarını yapmak üzere kürsüye Aygaz Genel Müdür Yardımcısı Ercüment Polat çıktı. Polat konuşmasında şu ifadelere yer verdi,“Aygaz’ın Türkiye’nin en büyük bayi ağına sahip şirket olduğunu ifade ederek 4 bin’in üzerinde bayilikleri olduğunu söyledi.

Selim Arslan’ın işlettiği ArtvinAygaz bayi bizim için anlamlı bir şirket çünkü 1982 yılında babası dursun bey tarafından kurulmuş bir şirket ve ikinci kuşak olan Sinan Selim edecek bizim için süreklilik önemli dedi.

Ankara Arçelik Bayi Şube Müdürü Kayhan Cevher ise, “Arslan gibi bir bayi Artvin’e kavuşmanın mutluluğu içindeyiz. 11 yıldır en beğenilen marka olan Arçelik geçtiğimi hafta yine en beğinel marka ödülü almış bulunmakta, bayilerimizde bu kapsamda en beğenilen işletme olma özeliklerini taşıyor. Bu nedenle ben Arslan ailesine teşekkürlerimi sunuyorum hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Son olarak konuşan 23. Dönem CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu ise şunları söyledi:

“Teknoloji geliştikçe bütün sektörler bu teknolojiye ayak uydurması gerekiyor. Bu bağlamda sektörler kendilerini yenilmek durumunda kalıyor. Arçelik kendini yeniledi, halkına Koç güvencesi ve garantisi altında Selim Arslan’ın oğlunun yeğenin başarılı olacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Konuşmalarının ardından Arslan ailesi Artvin’de 37’yılını nedeniyle pasta kesimi gerçekleştirdi. Pastayı işletmenin 2. Kuşak yöneticisi Sinan Arslan ve devrettiği 3. Kuşak genç iş adamları Murat ve Kadir Arslan tarafından kesildi. Daha sonra Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 23. Dönem CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Aygaz Genel Müdür Yardımcısı Ercüment Polat, Ankara Arçelik Şube Başkanı Müdürü Kayhan Cevher ve işletme sahipleri tarafından kurdele kesimi gerçekleşti.

Ç.P.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir