Artvin’de Eğitimcilerden Kodlama Eğitimi

Okulöncesi Öğretmenlerine Yönelik Kodlama ve Algoritma Hizmet içi Eğitimi

Okul öncesi öğretmenlerine yönelik erken çocukluk döneminden itibaren kodlama ve algoritma becerilerini kazandırmak amacıyla Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğretmeni Esra Eşbak eğitmenliğinde 25 saatlik hizmet içi eğitim düzenlendi.

Artvin Öğretmenevi UZEM Toplantı Salonunda gerçekleşen seminer çalışmalarında ilimiz merkez ilçede bulunan tüm okul öncesi öğretmenleri kademeli olarak eğitimlerini tamamlayacak.

Günlük yaşamda karşılaştıkları sorunları fark ederek bunlara kısa ve etkili çözümler bulama becerisi ile çocuklarımızı donatmak için onları eğiten öğretmenlerimiz bu eğitimlerden sonra okul öncesi dönemdeki öğrencilere algoritma ve kodlamanın temel becerilerini de kademeli olarak vermiş olacak.

Böylece öğrencilerin kodlama ve Ardunio gibi yeni nesil bilişim teknolojilerini öğrenme yaşı daha aşağıya çekilerek sağlam temeller üzerine oturmuş bir teknoloji ve kodlama eğitimi almış olacaklar.

Programın açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ve şube müdürü Cüneyt Kamacı Katıldı. Kahveci, eğitimlere gönüllülük esasına göre katılan öğretmenlere ve eğitmen Esra Eşbak’a teşekkür ederek, algoritma becerisinin erken çocukluk döneminden itibaren kazanılmasının önemine vurgu yaptı.

 

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Toplantı Yapıldı

İçişleri Bakanlığımızca “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” uygulamaya konularak trafikte sürücü, yolcu ve yaya olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir