Artvin’de Etkili Olan Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Yönde Etkiledi.Eğitime de bir gün ara verildi.

 

Artvin merkez ve ilçelerinde etkili olan kar yağısı il genelinde 105 köy yolunu ulaşıma kapattı. Eğitime de bir gün ara verildi.

Geçtiğimiz günlerde meteoroloji Artvin’i de içinde olduğu Doğu Karadeniz Bölgesinde yoğun kar yağışı uyarısında bulunmuştu. Yaptığı uyarıda; “Doğu Karadeniz’de Artvin, Gümüşhane, Trabzon, Bayburt ve Rize’de  07 – 10 Şubat tarihleri arasında gece saatlerinde başlayacak yağışların bölgenin iç kesimleri ile rakımı 500 metrenin üzerinde ki yerlerine Cumartesi sabahın erken saatlerinden başlayarak Pazartesi öğlen saatlerine kadar yoğun (20 cm üzeri) kar yağışı beklenmektedir” denildi.

Kar ile birlikte oluşacak don olayları, buzlanma, çığ tehlikesi ve ulaşımda aksamalar gibi riskler içinde vatandaşların tedbirli olunması konusunda uyarıldı.

Eğitime Kar ve Olumsuz Hava Şartları Engeli

Artvin Valiliği olumsuz hava şartları nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada; “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilimiz genelinde 10 Şubat 2020 Pazartesi günü, ilk ve orta dereceli okullarda, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim öğretime 1 (bir) gün ara verildi.

Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de aynı gün izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadelerine yer verildi.

Kapalı olan köy yolları nedeniyle İl Özel İdaresi Ekipleri bölgede yoğun bir çalışma seferberliği başlattı.

Ç.P.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir