Artvin’de Kuruluş Yıldönümü Nedeniyle Bir Dizi Etkinlik Düzenlendi

PTT A.Ş. 179. Yılını Kutluyor

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından biri olan PTT AŞ, bu yıl 179. yaşını kutluyor. İki asra yaklaşan tecrübesi ile vatandaşlara hizmet veren PTT AŞ, bir dünya markası olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Artvin PTT Başmüdürlüğü de Artvin Merkez’de düzenlediği bir dizi etkinlikle PTT’nin 179.yaş gününü kutladı.

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından biri olan PTT AŞ, bu yıl 179. yaşını kutluyor. İki asra yaklaşan tecrübesi ile vatandaşlara hizmet veren PTT AŞ, bir dünya markası olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Artvin 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda Atatürk Anıtına Çelenk Sunma töreni düzenlendi. Törene Artvin PTT Başmüdürü Gönül Kocaman, Başmüdürlük ve Artvin PTT Merkez Müdürlüğü personeli katıldılar.

Tören Atatürk Anıtı’na PTT Başmüdürü Gönül Kocaman’ın PTT’nin kuruluş yıldönümü anısına çelenk sunumu ile başladı. Ardından İstiklal Marşı okundu ve daha sonra Saygı Duruşunda bulunuldu. Burada kısa bir açıklama yapan PTT Başmüdürü Kocaman PTT’nin tarihinden ve PTT’nin bugün geldiği aşamalardan bahsetti. Kocaman konuşmasında; “1840 yılında bir Posta Nezareti olarak kurulan ve bugün iki asra yaklaşan tarihinin yanında “Değişim, Dönüşüm ve Gelişim” yaklaşımından hareketle başlattığı yenilikçi politika ile teknoloji çağının gereklerine hızlıca entegre olabilen PTT, insan odaklı hizmet anlayışıyla kapasitesini her geçen gün artırıyor. 43 bini aşkın çalışanı ve 5 bini aşkın hizmet noktası ile vatandaşlara hizmet vererek, büyük bir aile olmanın hissettirdiği güvenle yoluna devam eden, etkin ve etkili çözümlerle sektörelbazda büyük değişimlerin öncüsü olan PTT, inovasyon, AR-GE ve dijitalleşmeyi ön planda tutarak bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi.

Daha sonra Artvin PTT Şubesi’ne geçilerek Turgut Taşkın adlı bir müşteriye pul albümü hediye edildi. Gönül Kocaman, PTT müşterisine pul albümünü hediye ederken, PTT’nin işlevlerinden bahsederek tüm müşterilere teşekkür etti.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk Ziyaret Edildi

Artvin Valisi Yılmaz Doruk makamında ziyaret edilerek PTT’nin hedefleri ve çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Ziyarette PTT Başmüdürü Gönül Kocaman tarafından yıldönümü nedeniyle PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından gönderilmiş olan pul albümü takdim edildi. Ayrıca günün anlamını ve önemine binaen Vali Doruk’a çiçek takdim edildi.

Kısa açıklamanın ardından PTT Başmüdürü Gönül Kocaman ve beraberindekiler bir dizi ziyaretlerde bulundular.

PTT Büyük Başarılara İmza Attı

Ulusal ve uluslararası alanda büyük başarılara imza atarak posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde hizmet veren Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), 179 yıllık bilgi ve birikimiyle geleceğe ışık tutuyor. Kurulduğu günden bu yana tecrübesi, yenilikçi bakış açısı, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla ürün ve hizmet çeşitliliğini arttıran PTT; hayatın her alanında vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor. Türkiye’nin her köşesine daima hizmet götürmeyi ilke edinen PTT, yurt içindeki güçlü ve karar alıcı konumunun yanı sıra Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı göreviyle de faaliyetlerini sürdürüyor.

1840 yılında bir Posta Nezareti olarak kurulan ve bugün iki asra yaklaşan tarihinin yanında “Değişim, Dönüşüm ve Gelişim” yaklaşımından hareketle başlattığı yenilikçi politika ile teknoloji çağının gereklerine hızlıca entegre olabilen PTT, insan odaklı hizmet anlayışıyla kapasitesini her geçen gün artırıyor. 43 bini aşkın çalışanı ve 5 bini aşkın hizmet noktası ile vatandaşlara hizmet vererek, büyük bir aile olmanın hissettirdiği güvenle yoluna devam eden, etkin ve etkili çözümlerle sektörelbazda büyük değişimlerin öncüsü olan PTT, inovasyon, AR-GE ve dijitalleşmeyi ön planda tutarak bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Dünya’daki dijital değişim ve dönüşümün baş döndürücü hızına yetişmek için tecrübesini yenilikçi vizyonuyla birleştiren PTT, zamanın koşullarına uyum sağlamak için, güçlü geleneğinden beslenip, sağlam bir iradeyle çalışmalarını sürdürüyor. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarma, vatandaşların refah ve mutluluğunu artırma, ülke ekonomisine azami katkı sunma şiarıyla faaliyetlerini gerçekleştiren PTT, “gidilmeyen yere gitmek ve olunmayan yerde olmak” ilkesiyle bugün de aynı amaçla çalışmaya devam ediyor. 2023 hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olarak her geçen gün kendini ve hedeflerini geliştiren PTT, büyüyor, güçleniyor, bir dünya markası oluyor.

179 yıldır katma değer yaratan çalışmalarıyla ülke ekonomisine büyük katkı sunan PTT’nin uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimi, dünya posta sektörüne yön veriyor. PTT, 2023 hedeflerine ulaşmak için sağlam adımlar atmaya devam ediyor.

Ayrıca Kontrol Edin

JASAT’TAN KAÇIŞ YOK

Artvin-Şavşat İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında 16 Haziran 2020 günü Yukarı Koyunlu Köyünde Ö.U’ya ait …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir