Anasayfa / Anasayfa / Artvin’de Öğrenme Şenliği

Artvin’de Öğrenme Şenliği

Artvin’de, hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı artırmak amacıyla “Öğrenme Şenliği” düzenlendi.

Artvin Valiliğinin koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, gençlik merkezi sergi salonunda düzenlenen programda yıl boyunca halk eğitim merkezleri, okullar ve bazı kurum ve sivil toplum kuruluşları bünyesinde düzenlenen kurslarda hazırlanan ürünler sergilendi.

Artvin Valiliğinden İl Gençlik Merkezine kadar yapılan kortej yürüyüşü ile başlayan etkinlik buradaki mehteran ve halkoyunları gösterisiyle devam etti.

Öğrenme şenliği sergisinin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Abdül Celil Kahveci kentte öğrenme şenliğinin ikincisini düzenlediklerini ifade etti.

Kahveci, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda Valiliğimizin destekleriyle bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Artvin Öğrenme Şenliği programına hoş geldiniz diyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.

Öğrenme,  örgün eğitimle sınırlanacak bir süreç değildir. Öğrenme, beşikten mezara kadar devam eden bir süreçtir.

Birey hızlı değişen dünyada, ortaya çıkan değişim ve yeniliklere kendisini kapatır, ilgilenmezse rekabet şansını kaybeder, yaşam kalitesini düşürür, dolayısıyla sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayattan uzaklaşmış olur.

Devletimiz birçok alanda olduğu gibi eğitim alanında da yaptığı reformlarla çocuklarımızın, gençlerimizin ve yetişkinlerin her çağda ve kademede istifade edebileceği eğitim imkânları oluşturmuştur. Kaliteli bir eğitimin yanı sıra bireylerin istihdamını kolaylaştıracak mesleki kurslar da yaygınlaştırılmıştır.

Sayın Valim, değerli katılımcılar, Öğrenme Şenlikleri, hayat boyu öğrenmeye katılmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden, sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinlikler bütünüdür. Bu şenlikler bireylerde kendilerini geliştirme konusunda merak ve istek uyandırarak, öğrenmenin eğlenceli, kişiyi rehabilite eden yönünün fark edilmesini ve bireylerin öğrenme süreçlerine aktif olarak katılmasını sağlamak amacıyla düzenlenmektedir.

12/ 13 Haziran 2019 tarihlerinde iki gün sürecek olan Artvin Öğrenme Şenliği boyunca açılacak olan stantlarda, toplam 33 kurum ve kuruluşumuzun günlük yaşamla iç içe, her biri yaparak yaşayarak öğrenmenin örneğini oluşturan çeşitli etkinlikleri, mesleki ve teknik eğitim kurumlarımızın aktiviteleri uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Valiliğimizin katkılarıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda  düzenlenen ‘Artvin Öğrenme Şenliği’nin hayırlara vesile olmasını diliyor, Valimiz Sayın Yılmaz DORUK’ a, şenliğimize ev sahipliği yapan  Gençlik ve Spor  İl Müdürlüğüne, katılımlarıyla  katkı sunan bütün kamu kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına, okullarımıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Öğrenme şenliği kapsamında açılan ve iki gün açık kalacak sergide 33 kurum ve kuruluş günlük yaşamla iç içe, her biri yaparak yaşayarak öğrenmenin örneğini oluşturan çeşitli ürünlerini sergileyecek.

Programa Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Belediye Başkan Vekili Ercüment Seçkin, İl Tarım ve Orman Müdürü Dursun Okur, Gençlik ve Spor Müdürü Bahattin Yetim davetliler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Ç.P.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir