Anasayfa / Anasayfa / Artvin’de Öğretmenlere Yönelik Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Artvin’de Öğretmenlere Yönelik Öğrenci Koçluğu Eğitimi

????????????????????????????????????

Öğrenci Koçluğu Eğitimlerinin açılışı 11 Mart 2019 tarihinde Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programla gerçekleştirildi.

11-14 Mart 2019 tarihleri arasında Artvin Milli Eğitim Müdürlüğünce çeşitli branşlardaki öğretmenlerimize yönelik düzenlenen Öğrenci Koçluğu Eğitimlerinin açılışı 11 Mart 2019 tarihinde Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programla gerçekleştirildi.

Programın açılışında konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, 2023 Eğitim Vizyonuna dikkat çekerek, mevcut birçok istihdam alanının, mesleğin 3-5 yıl sonra esamesi bile okunmayacak. Hâlihazırda şu an okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz, bundan yaklaşık 5 ile 17 yıl sonra iş hayatına atılacak.Yani 2019 yılında 2036 yılının öğretmenlerini, bilim insanlarını, mühendislerini yetiştiriyoruz. Acaba bizler 2036 yılının bireylerini yetiştirme noktasında ne derece yetkiniz? Bunları çok iyi düşünmemiz lazım. Eğitim kurumlarını hem eğitim hem de öğrenme alanları olarak yeniden kurgulamalıyız. Beceri atölyeleri ile çocuklarımızın mizaç ve becerilerine uygun imkânlar oluşturulmakta, çocuklar üreterek öğrenmekteler. Bundan da oldukça mutlular.

Öğretmenlerimizin artık ezbercilikten ve çocuğu belli kalıplara sokmaktan vazgeçerek, çocuğa gerçek manada rehberlik yapmalıdır. Öğrenci Koçluğu bu yönüyle çok önemli.Bu uygulamaları profesyonel olarak gerçekleştirebilmek için öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine yönelik faaliyetler düzenlemekteyiz. Çünkü hiçbir eğitim sistemi öğretmenin ufkundan daha ileriye geçemez. Bu noktada sürece katkı sunmak için eğitimin aktörü olan öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine yönelik konferans, eğitim, atölye çalışmaları vb. uygulamaları ilimizde gerçekleştirmekteyiz.

Kahveci, 4 gün sürecek olan bu programın hazırlık ve organizasyon aşamasında emeği geçenlere, eğitime katılan öğretmenlere, ev sahipliği için Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi personeline ve program süresince bilgi ve deneyimlerini paylaşacak olanMEB Strateji Geliştirme DairesiAr-Ge, Kalite ve İzleme Daire Başkanlığı Şube Müdürü Huriye Can Eser’eteşekkür etti.

MEB Strateji Geliştirme Dairesi Ar-Ge, Kalite ve İzleme Daire Başkanlığı Şube Müdürü Huriye Can Eser, katılımcılara Öğrenci Koçluğu hakkında bilgi verdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir