ARTVİN’DE OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

 

 

 

Artvin Vali Yardımcısı İdris Akça başkanlığında 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı 2. dönem okul güvenliği değerlendirme toplantısı yapıldı.

Valilik Çoruh Toplantı Salonunda gerçekleştirilen okul güvenliği değerlendirme toplantısında konuşan Vali Yardımcısı İdris Akça, bir önceki toplantıda alınan kararlara değindi.

Toplantıda, okullarda verilen eğitim kalitesini artırmaya yönelik bir takım uygulamaların hayata geçirilmesi, okulların güvenliği, okul güvenlik kameraları ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemine Entegrasyonu, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, çocuklarımızın güvenli bir şekilde servislerle taşınması, öğrencilerin gün ışığından daha fazla istifade etmeleri konuları görüşüldü.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ise okulların güveliği konusunda Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Artvin Belediyesi işbirliğinde ilde gerçekleşen ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantıya, Akça’nın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeref Öngüner, Yeşilay Artvin Şube Başkanı Tuncer Başer, okul müdürleri,  okul aile birliği başkanları, mahalle muhtarları ile okul servis sürücüleri katıldı. (Bayram Sarayoğlu)

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir