Artvinde polis ekiplerinin trafik denetimleri sürüyor

BAYRAM SARAYOĞLU

2020 Yılı Kurban Bayramı konulu Bakanlık talimatları ile bayram süresince vatandaşların güvenli şekilde seyahatlerinin sağlanması amacıyla Covid-19 salgının önlenmesine yönelik alınan tedbirlere uygun olarak Artvin Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler denetimlere başladı.

Terminallerde denetimler artırıldı.Özellikle toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlarımıza sosyal mesafe kurallarına uymaları,araç sürücülerine ise seyir halinde cep telefonu kullanmamaları, emniyet kemeri takmaları ve yolcularında emniyet kemeri takmalarının sağlanması konularında gerekli bilgilendirmeler yapıldı

Vatandaşlarımızı bilgilendirici bilbord ve afişler şehrin farklı noktalarına asıldı.

Sabit denetim noktaları oluşturularak vatandaşlarımıza emniyet kemeri,aşırı hız ve genel trafik kuralları konusunda gerekli bilgilendirmeler yapıldı.Sürücü  ve yolculara Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik başkanlığı tarafından gönderilen çikolata,broşür,düdük ve boyama kitabı dağıtılırken bayan sürücülerimize de gül verildi.

Denetimlere katılan Sayın Valimiz Yılmaz DORUK Sayın İl Emniyet Müdürümüz Sinan ERGEN  hem çalışan  arkadaşlarımızın hem de vatandaşlarımızın bayramını kutladılar. Artvin Trafik ekiplerinin bayram boyunca denetimleri devam edecektir.

Ayrıca Kontrol Edin

Murgul Kaymakamlığına Atanan Kemal Balaban Görevine Başladı

Kastamonu Daday Kaymakamlığı görevinden Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Artvin Murgul Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakamımız Sayın Kemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir