Anasayfa / Anasayfa / Artvin’de Tarımcılar 2017’yi Değerlendirdi

Artvin’de Tarımcılar 2017’yi Değerlendirdi

Artvin Tarım İl Müdürlüğü Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2017 yılı çalışmalarının değerlendirilmesi ve 2018 yılında yapılması gereken çalışmaların ele alındığı toplantı İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya İl Müdürü Dursun Okur, İl Müdür Yardımcısı Alaeddin Zeren, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri ve Teknik Personel katıldı.

Toplantıda İl Müdürü Dursun Okur, Şube ve İlçe Müdürlüklerince gerçekleştirilen faaliyetler ile çalışmalar esnasında ortaya çıkan sorunlar ve bunların çözüm yolları konusunda değerlendirmede bulundu. Özellikle programlı hayvan aşıları başta olmak üzere tüm konularda görevli personelin, daha dikkatli titiz ve etkin çalışmaları hususunda uyarıları oldu.

İl ve İlçe sınırları içerisinde mera alanlarına inşa edilen kalıcı betonarme yapıların yıkımı konusunda 2018 yılında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verildi. İl Müdürlüklerinin başarı kriterlerinin başında gelen buzağı ölümlerinin azaltılması için tüm Veteriner Hekimlerin dikkatli ve düzenli çalışmaları gerektiği, bunun ilimiz açısından, yetiştiricimizin refahı açısından son derece önemli bir konu olduğu belirtilerek, bu ölümlerin azaltılması için İl ve İlçe Müdürlüklerimizde uygun yerlere asılmak üzere afiş basılması, ilçelerde oluşturulacak bir tim vasıtasıyla eğitimlere ağırlık verilmesi, İlçe Müdürlüklerimizde mevcut bütçe kalemlerinin amacına uygun kullanılması, ilçe ihtiyaçlarının buradan karşılanması, gereksiz yere tenkis işlemlerinin yapılmaması konularında daha dikkatli olunması gerektiği kararlaştırıldı. Daha sonra Şube ve İlçe Müdürlerinin yürütülen çalışmalarla  ilgili olarak görülen aksamalar ve talepler İl Müdürü Dursun Okur tarafından cevaplandırılarak toplantı sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir