Artvin’de TIMSS Araştırması Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Artvin’de TIMSS 2019 Nihai Uygulamasına Katılacak Okullara Yönelik Ziyaretler Gerçekleştirildi.

IEA tarafından dört yıllık döngüler halinde düzenlenen Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması – TIMSS’in bir sonraki döngüsü olan TIMSS 2019 Nihai Uygulaması, örneklem olarak seçilen okullarda 2019 yılı Nisan ayı içerisinde uygulanacak.

Matematik ve Fen alanında 4 yılda bir yapılan bu uygulamaya Artvin´den 2 okul katılıyor. En son 2015 yılında yapılan uluslararası TIMSS sınavına bu yıl 61 ilden 217 okulun 5. ve 8. sınıf öğrencileri katılacak.

Ziyaret kapsamında, Artvin ilinde TIMSS 2019 Nihai Uygulamasına katılacak okullara yönelik  değerlendirme yapıldı.

Toplantıya Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürü Recep Kaya, Artvin Ölçme Değerlendirme Merkezi Ekip Sorumlusu Ayşe Arslan ile birlikte okul müdürleri ve bu okullarda görevli öğretmenler katıldı. Yapılan toplantıda TIMSS araştırmasının ne olduğu anlatıldı ve TIMSS 2019 Nihai Uygulamasına yönelik detaylı bilgilendirme sağlandı.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir