Anasayfa / Anasayfa / Artvin’deki Bedelli Askerlik Yapacak Olan Vatandaşların Dikkatine!

Artvin’deki Bedelli Askerlik Yapacak Olan Vatandaşların Dikkatine!

Bedelli Askerlik Ödemeleri PTT’den Yapılabiliyor

Resmi Gazete’de yayımlanan bedelli askerlik yasasında 15 bin TL olarak belirtilen bedel için PTT AŞ ödemeleri almaya başladı.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Muhasebat Genel Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında bedelli askerlikle ilgili tahsilat işlemlerine başladı. 15.000 TL olarak belirlenen bedelli askerlik tutarı tek seferde tahsil ediliyor. Söz konusu ödemeler, Türkiye’nin dört bir yanındaki PTT işyerlerinden “e-Tahsilat” uygulaması aracılığıyla online olarak gerçekleştirilebiliyor.

Bedelli askerlik tahsilat işlemleri 3 Kasım 2018 tarihinde sona erecek

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzalamasından sonra yürürlüğe giren bedelli askerlik yasasında 15 bin TL olarak belirtilen bedelin ödemesini PTT AŞ almaya başladı. Tahsilat işlemleri 3 Kasım 2018’de sona erecek.

Bedelli Askerlik Protokolü İmzalandı

Şirketten yapılan açıklamaya göre, PTT AŞ ile Muhasebat Genel Müdürlüğü arasında bedelli askerlik protokolü imzalandı.

15 Bin TL Tek Seferde Ödenecek

Bu kapsamda PTT, bedelli askerlik ödemeleri tahsilat işlemlerine başladı. 15 bin lira olarak belirlenen bedelli askerlik tutarı tek seferde tahsil ediliyor.

Mobil Üzerinden Ödeme Yapılabiliyor

Bedelli askerlikle ilgili ödemeler, Türkiye’nin dört bir yanındaki PTT iş yerlerinden “e-Tahsilat” uygulaması aracılığıyla online olarak gerçekleştirilebiliyor.

Son Gün 3 Kasım

Tahsilat işlemleri 3 Kasım 2018 tarihinde sona erecek.ç.p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir