Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

 

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

 

Ali Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Artvin Valisi Ömer  Doğay,  Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, Garnizon Komutanı Piyade Albay Abdurrahman Cengiz Çerçi, Çoruh Üniversitesi Rektörü Fahrettin Tilki, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

Tören “Kurtuluşunun 97. yıl dönümünde geçmişten günümüze Artvin” konulu sinevizyon gösterimiyle başladı.

 

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mikail Kolutek, Artvin Tarihi ve Kurtuluş mücadelesi sürecini anlatan bir sunum yaptı.

 

Törende konuşan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe geçmişte ecdadımızın ruhunda taşıdığı imanın bugün torunlarında da olduğunu söyledi.

 

Kocatepe, “Türkiye’nin  önce bölgesinde sonra tarihten gelen misyonumuz gereği tüm dünyada  adaleti, insanlığı, barışı ve sevgiyi yeşertmesi adına Artvin’de bu kurtuluş coşkusunun anlamlı olduğunu düşünüyorum. Bazı duygularımız yeniden yeşertip zirveye çıkarmamız gerekiyor. Böyle bir dönemde Artvin’in doğum gününü, düşman işgalinden kurtuluşunu kutluyoruz. Rabbim yeniden 7 Mart’ı başka bir güne aldırtmasın diye dua ediyoruz” dedi.

 

Kocatepe, “Afrin’de bu ülke için, bizim bu kutlamaları yapabilmemiz için canını ortaya koyan tüm sahalı kuvvetlerimize bu aziz milletin kahramanlarına selamlarımızı iletiyoruz”  diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından okullar arasında 7 Mart temasıyla düzenlene şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler yazdıkları eserini seslendirdi.

 

Program Gazi Ortaokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisinin ardından Artvin Halk Eğitim Merkezi mehteran takımının gösterisiyle sona erdi.

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir