ARTVİNLİ 10 YAŞINDAKİ DOWN SENDROMLU ÇOCUĞUN EN BÜYÜK HAYALİ CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN ERDOĞAN’I YAKINDAN GÖRMEK

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Yusufeli ilçesine bağlı Esenyaka köyünde yaşayan 10 yaşındaki Down Sendromlu Salih Çolak ile ailesini makamında kabul etti.

Ziyarette, Down Sendromlu Çolak’ın annesi Kevser Çolak, çocuğunun en büyük hayalinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yakından görmek olduğunu söyledi.

Çocuğunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı televizyonda görünce çok heyecanlandığını ve mutlu olduğunu belirten anne Çolak,” Sayın Valim çocuğumun eğitimi için yaklaşık 10 yıldır Artvin merkezdeki Rehabilitasyon Merkezine götürüyorum. Konuşmasında ve kendini ifade etmekte sıkıntısı var. Devletimizin eğitim kurumlarında almış olduğumuz eğitimler sayesinde çocuğumda önemli gelişmeler yaşıyoruz. Sağolsun devletimiz ve hükümetimiz bizim gibi engelli ailelere büyük önem ve değer veriyor. Oğlum Sayın Cumhurbaşkanımızı televizyonda görünce çok heyecanlanıyor ve mutlu oluyor. Televizyonun yanından bir an olsun ayrılmıyor. Cumhurbaşkanımızı görmek için çizgi film bile izlemez oldu. Gazetede fotoğrafını görünce öpüyor ve gülücükler saçıyor. Oğlumun bu sevgisini ve hayranlığını Cumhurbaşkanımızı ziyaret edip,  yakından görmesini çok arzuluyoruz.  Cumhurbaşkanımızla fotoğraf çekinerek hayatım boyunca hatıra olarak saklamak istiyorum. Cumhurbaşkanımızı makamında ziyaret etmek ve en büyük hayalimizi gerçekleştirmemize yardımcı olmanızı istiyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ailece çok sevdiklerini beliren Çolak, “Ülkemiz,  Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın önderliğinde gerçekleştirilen dev yatırımlar sayesinde eğitim,, sağlık başta olmak üzere her alanda gelişerek büyümeye devam ediyor. Cumhurbaşkanımızı, hükümetimizi ve devletimizi çok seviyoruz.  Allah’ın devletimizi, milletimizi her türlü terör belasından korusun.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doğanay ise, bir süre sohbet ettiği ailenin en büyük hayalini gerçekleştirebilmek için girişimlerde bulunacağını söyledi.

Ziyarette, downsendromlu Çolak’ın Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 2. sınıfta okuyan abisi Mustafa Çolak’ta hazır bulundu.

 

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

Murgul Kaymakamlığına Atanan Kemal Balaban Görevine Başladı

Kastamonu Daday Kaymakamlığı görevinden Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Artvin Murgul Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakamımız Sayın Kemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir