Anasayfa / Anasayfa / Artvinli Çiftçilerin Dikkatine!

Artvinli Çiftçilerin Dikkatine!

ÇKS’de Başvuru Süresi 31 Aralık’ta Son

Bakanlığın 30 Haziran 2018 tarihine kadar yapılması gereken, 2018 üretim yılı ÇKS kaydını yaptıramayan çiftçilerin mağdur olmaması için yönetmelikte değişiklik yapılarak, ÇKS’de başvuru süresi 31 Aralık’ta sona eriyor.

Artvin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Çiftçi Kayıt Sistemi  Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, Resmi Gazete’nin 01 Aralık 2018 nüshasında yayımlanarak yürürlüğe girdi ve 2018 üretim yılı müracaat süresi 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatıldı.

ÇKS yönetmeliğine göre, çiftçi  başvuruları üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona eriyor, çiftçilerin bu  tarihten sonra sahip oldukları veya kiraladıkları tarım arazileri hariç olmak  üzere ÇKS’ye yeni bir çiftçi ve arazi kaydı yapılamıyordu.

Yönetmeliğe eklenen geçici madde ile 2018 üretim yılına ilişkin  başvurularını 30 Haziran 2018 tarihine kadar yapamayan çiftçiler, söz konusu  üretim yılına ilişkin çiftçi kayıt başvurularını 31 Aralık 2018 tarihine kadar  yapılabilecek.

Yönetmelik değişikliği ile sisteme kayıt olabilecek çiftçiler, ÇKS verileri baz alınarak yapılan destekleme ödemelerinden faydalanabilecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir