Artvinli Müzisyen Tanju Çelik’ten Fark Yaratacak Çalışma

Trabzon’da Livane Müzik Evinin sahibi Artvinli müzisyen Tanju Çelik’ten herkese örnek olacak farkındalık çalışması örneği sunuldu

Savaşı Sanata Çevirdi

Artvinli müzisyen Tanju Çelik’ten gençlerin ve ailelerin takdirini kazanan güzel ve anlamlı bir buluş.

Kutudan Silah Değil Enstrüman Çıkacak

Son yıllarda özellikle gençler tarafından yoğun ilgi gören internetteki online savaş oyununda uçaktan atılan ve içerisinden silah çıkan ‘drop’ ismi verilen kutuya dikkat çeken Trabzon’da müzik aletleri satan Livane Müzik evinin sahibi Artvinli müzisyen Tanju Çelik oluşturduğu kutu ile bu duruma farklı bir yorum getirdi. Özellikle küçük yaştaki çocukların vakitlerinin birçoğunu geçirdiği bilinen savaş oyununda ailelere bir mesaj vermek isteyen müzik mağazası işletmecisi, oyunda drop ismi verilen kutunun benzerini kendi iş yeri için tasarladı. Mağazanın önünde sergilenen kutuya küçük yaştaki çocuklar yoğun ilgi gösterirken, kutuya yerleştirilen 3 enstrüman ve kitaplar sosyal medyadan yapılacak çekiliş ile verilecek.

Savaşma müzik yap!

Özellikle gençlerin kutunun içinden silah yerine enstrüman çıkarması amacıyla bu çekilişi yapacaklarını belirten iş yeri sahiplerinden Tanju Çelik, “Bu kutu gençlerin ve dünyadaki herkesin oynadığı popüler bir savaş oyunudur. Bu kutuyu almak için insanlar internette mücadele ediyor. Lakin bu kutunun içinden silah çıkıyor. O silahı kazananlar oyunun da hakimi olabiliyorlar. Bizler de gençlere mesaj vermek amacıyla hem de gençlerin bir ağabeyleri olarak onlara böyle bir ‘drop’ hazırladık. İçerisine üç adet enstrüman koyduk. Hiç olmazsa kutunun içinden silah değil de enstrüman çıkarsınlar. Yanlarına birer tane de dünya klasiklerinden onları yormayacak şekilde kitap koyduk diledikleri gibi okusunlar” dedi. “Savaş aletiyle uğraşana kadar müzik aletiyle uğraşsınlar” diyen Çelik, “Sosyal medya çalkalandı güzel tepkiler aldık. İş ortağımla birlikte bunu hazırlarken böyle bir amacımız yoktu. Amacımız tamamen gençleri mutlu etmekti. Bu daha da artınca bu durum bizim de hoşumuza gitti. İnsanların ilgisi bizi çok mutlu etti. Hiç olmazsa gençlerimiz kendi çocuklarımız bir savaş aletiyle uğraşana kadar müzik aletiyle uğraşsınlar. Çünkü dünyanın en evrensel dili müziktir” şeklinde konuştu.

Tebrik Ediyor Destekliyoruz

Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi bu anlamlı uygulamanın gençler üzerinde büyük bir etkisi olacağını dile getirerek “Pandemi süreci buyunca gençlerimiz ne yazık ki teknolojiye bağımlı kaldı bu durum aileleri de rahatsız ediyor. Ben de bir veli olarak rahatsızım. Çocuklar sürekli elinde tablet veya cep telefonu ile bu tür savaş oyunları oynamakta. Sesi ve müziği ile sadece Artvin’in değil bölge kültürünün özü olan Tanju kardeşimiz güzel bir fikirle çocukları sanata çekme gayreti içinde. Kendisini tebrik ediyor destekliyoruz.” şeklinde ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir