Asırlık Nine Ayşe Seyhan Ebediyete Uğurlandı

 

110 yaşında torunun torunu gören Asırlık Çınar, Ayşe Seyhan sonsuzluğa uğurlandı.

Artvin Merkez Dikmenli (Bak) köyünde hayatını sürdüren 110 yaşındaki Ayşe Seyhan vefatının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Artvin’in asırlık çınarı Ayşe Seyhan 110 yaşında vefat etti. Hayatını merkez Dikmenli (Bak) köyünde sürdüren ve geçtiğiz yıla kadar köy hayatını sağlıklı bir şekilde devam ettiren 110 yaşındaki Ayşe Seyhan yaşlılığa bağlı hastalıklardan dolayı hayatını kaybetti.

Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personellerinden  Gündüz Seyhan’ın babaannesi Ayşe Seyhan, hayatı boyunca köy işleriyle uğraşmış,çiftçilik yapmış, hayvancılık yapmış ve yıllarca yaylalarda kalmış. 1908 yılında muhacirlik döneminde dünyaya gelen Seyhan, geçtiğimi seneye kadar sağlık durumu oldukça iyiymiş. Hatta güğümlerle evine su bile taşıya biliyormuş.

Son bir yıl yaşlılığa daha fazla dayanamayan Ayşe nine 110 yaşında hayata gözlerini yumdu. Adeta bir Artvin tarihi onunla birlikte yok olurken, cenazesine çok sayıda insan geldi. Artvin Merkez Camisinde kılınan cenaze namazına, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gençlik Hizmetleri ve spor il Müdürü Bahattin Yetim, şube müdürleri ve yakınları katıldı. Cenaze namazını ardından merhum sular eşliğinde Orta Mahalle mezarlığına defnedildi.

110 yaşında vefat eden Ayşe Seyhan’in Mehmet Seyhan isminde bir oğlu var, oğlundan üç torunu olurken torunlarının 5 çocuğu var. Torun olan Gizem ve Koray Direkli’nin Rüya ve Rüzgar isminde çocuklarını görme imkanı elde eden Ayşe nine  bu sayede 110 yaşında torunun torunu görmüş oldu.

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir