Atmaca Tutkunu Ali Emiroğlu Sevenlerini Üzdü

Doğu Karadeniz Bölgesinde Atmacacılar tarafından çok yakından tanınan renkli kişiliği ile en babacan insan namı değer Ali Emiroğlu yakalandığı hastalığa yenik düştü.

Arhavi’nin sevilen simalarından biri olan Atmacacı Ali Emiroğlu her kesimden sevilen sayılan yardım severliği ve güler yüzüyle ölümü Arhavi’yi yasa boğdu. Rahmetli sanatçı Mustafa Sırtlının Ali Baba için beslediği ve rahmetli Erkan Ocaklı’nında okumuş olduğu GELDİ AĞUSTOS AYI NERDESİN ALİ DAYI türküsünün kahramanı neyazikki Ağustos ayında aramızdan ayrıldı.

 İşlettiği çay ocağında sıcak çay sohbetlerinde hep Atmacacılık konuşulurdu. Birçok belgesellerde TV’lerde atmacanın yakalanışı ve beslenmesi ile ilgili röportajlar veren Ali Emiroğlu’nun ölümü sevenlerini derinden üzdü. Son yolculuğunda atmaca meraklıları dernek yöneticileri sevenleri yalnız bırakmadı.  Musazade mahallesinde kılınan cenaze namazından sonra kendi aile mezarlığında toprağa verildi.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir