Anasayfa / Anasayfa / Avcılar Dikkat !

Avcılar Dikkat !

Kaçak Avlanmaya 75 Bin TL’ye Varan Ceza Kesilecek

Doğa koruma ve milli parklar 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kaçak avlanmaya 75 Bin TL’ye varan ceza kesileceği dendi.

Yapılan açıklamada, “2016-2017 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı uyarınca av sezonu, 26.02.2017 tarihi itibariyle  ülke genelinde kapanmış olup, Mayıs 2017 ayı içerisinde alınacak Merkez Av Komisyonu Kararında belirlenecek 2017- 2018  Av Dönemi açılış tarihine kadar yurt genelinde avlanmak yasaklanmıştır.

Av ve yaban hayvanlarının üreme döneminin başladığı bu dönemden itibaren avın açılacağı Ağustos ayına kadar bütün avcılık faaliyetleri yasaktır.

Bölgemizde tüm avcıların bu yasağa uymaları gerekmekte olup,   özellikle yaban hayvanlarının üreme dönemine girdiği bu zamandaava çıkanların,50 TL – 75.000 TL arasında değişen para cezası ve hapis cezası ile karşı karşıya kalabilecekleri unutulmamalıdır.

Av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme evrelerini içine alan bu süre zarfında tüm halkımızında doğal ortamlara çıkarken daha hassas hareket etmesi ve av ve yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarının toplanmaması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir