Avukatlar TBB’nin Verdiği CMK HMKVe İstinaf İle İlgili Seminere Katıldı

Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi Meslek İçi Eğitim kapsamında Artvin Barosu  Avukat Suat Varan Sosyal Tesislerinde CMK-HMK İstinaf ile ilgili seminer gerçekleştirdi.

Seminere Artvin Barosu Başkanı Ali Uğur Çağal,  Baro avukatları katıldı.  Seminer’in konuşmacıları  TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi  Av.R.KadriSeptioğlu, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Murat ÖKSÜZ, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinden Yrd.Doc.Dr.Abdurrahman Kavasoğlu’ oldu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Artvin Barosu Başkanı Ali Uğur Çağal,  “Biliyorsunuz, her kurumun, kuruluşların meslek içi eğitimi olur.  Baroların da meslek içi eğitimleri vardır. Bu seminerimiz de TBB tarafından Türkiye genelinde düzenlenen bir eğitim semineri.  Hukuk durağan bir şey değil, sürekli değişen bir kavram. Avukat arkadaşlarımızın  bu konuda yeterli olabilmek ve bilgilerini artırmak için bu eğitimlerin çok  büyük önemi vardır. Avukat Suat Varan Sosyal tesislerimizde bu eğitimi almış olduk. Elbette ki çok büyük faydası oldu. Ben Artvin’e gelerek bizlere sondeğişiklikler ve meslek ile ilgili kanunlar hakkında bilgi veren konuklarımıza çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Seminere katılan avukatlar, faydalı bir eğitim gördüklerini, bundan dolayı Artvin Barosu Başkanlığı ve TBB’ne teşekkür ettiklerini belirttiler.

Ayrıca Kontrol Edin

Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay, Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e Veda Ziyaretinde Bulundu

Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay, Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e veda ziyaretinde bulundu. Siirt Cumhuriyet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir