Ay Yıldızlı Bayrağımız Özgürce Ve Gururla Dalgalanmaktadır

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan,Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e İstiklal Mücadelesindeki önderliğinden dolayı “Gazi ve Mareşal” unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Orhan yayınladığı mesajda; “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’ de Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi’ ile ‘Gazilik’ unvanının verildiği günün yıldönümünü ‘Gaziler Günü’ olarak kutlamaktayız.

Vatanın bölünmez bütünlüğü, yüce milletimizin huzuru ve güvenliği için büyük bir aşkla görev yaparak gazilik rütbesine ulaşan kahramanlarımız, cennet ülkemizin bağımsızlığını devam ettirmesinde en önemli değerlerimizdir. Aziz şehit ve gazilerimizin destansı mücadelesi neticesinde bizlere emanet edilmiş kutsal vatan topraklarında, ay yıldızlı bayrağımız özgürce ve gururla dalgalanmaktadır.

Gazilerimiz varlıklarıyla bizlere çetin, zor ve karanlık günlerden; ferah, güzel ve aydınlık günlere gelişimizi hatırlatırlar. Verilen şanlı ve kahramanca mücadelenin gözümüzün önünde canlanmasını sağlayarak bizleri o günlere götürürler. Geçmişle gelecek arasında bağ kurarak, geçmişten ders çıkarıp geleceğe güvenle bakabilmenin temsilcileri olan Gazilerimiz, aynı zamanda geçmişimizle duyduğumuz onur ve gurur kaynağıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anarken, şahsım ve milletimiz adına, hayatta olan gazilerimize de aileleriyle birlikte huzur ve mutluluk içerisinde geçirecekleri ömürler temenni ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Ayrıca Kontrol Edin

Cankurtaran Tüneli Bağlantı Yolları Yapımı Devam Ediyor

Hopa-Borçka Devlet Karayolu üzerinde yapımı devam eden 2 adet 7 kilometrelik yolun yapım işleri devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir